fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

Gangster

0

Problémy ve zdravotnictví v ČR jsou způsobeny mimo jiné i tím, že politici nemají dostatek odvahy je řešit. Současný ministr Rath je již více než deset let jednou ze stěžejních osob, která nese plnou zodpovědnost za stav resortu.

Nejenom řadu nemocnic, ale i největší zdravotní pojišťovnu prosazováním svých osobních zájmů přivedl do obrovských deficitů. Byl to on, kdo v pozici šéfa Lékařského odborového klubu, kde působil v letech 1995-98, a v pozici prezidenta České lékařské komory, kde působil od roku 1998 až do letošního podzimu, svým politickým i jiným vydíráním nutil slabé a neschopné ministry socialistických vlád k tomu, aby přijímali taková opatření, na které systém veřejného zdravotnictví neměl. Ať už se jednalo o prosazování úzkých zájmů některých profesních skupin v oblasti mzdové politiky či o korupční jednání při prosazování výše úhrad za jednotlivé léky v kategorizační komisi ministerstva zdravotnictví.

Aby jeho špinavosti nevypluly na povrch, to byl asi ten hlavní důvod, proč se tak sveřepě držel křesla prezidenta ČLK se snahou zabránit nástupu do funkce víceprezidentce, která odmítá krýt jeho nepravosti a korupční praktiky při vedení ČLK.

Až po přečtení pondělního rozhovoru v českém deníku jsem pochopil, odkud se berou neuvěřitelné „goedlesovské“ manýry ministra Ratha. Pan ministr připustil, že jeho otec Ratmír Rath se pod příznačným krycím jménem Ras (také bezohledný, krutý člověk) skrývá několikrát v Cibulkových seznamech. Rath nám pak v kterémsi televizním pořadu přiznal, že důležité je tasit první a střílet hned po příchodu do místnosti.

Rath je bezskurpulozní hráč, který se pomocí lží, o kterých si myslí, že jsou zatím nepostižitelné, protože naše soudy pracují pomalu, snaží domoci velké politické a ekonomické moci. Bohužel bude asi trvat delší dobu než si veřejnost, občané budou moci ověřit, jaké praktiky na cestě k moci používá. David Rath je znám svou zastrašovací taktikou, kterou použil i při posledním sjezdu ČLK, kde se prostřednictvím komise snažil zneplatnit mnoho mandátů tak, aby lidé, kteří jsou mu nepohodlní, a kteří mu nejsou ochotni sloužit, nemohli hlasovat pro jeho odvolání. To se mu částečně podařilo. Proto těsně svůj mandát obhájil, což byl pokyn pro dalšího podobného hráče premiéra Paroubka, aby ho jmenoval ministrem zdravotnictví.

O tom, že ministr Rath je patologickým lhářem, svědčí i některé dílčí soudní úspěchy jeho protivníků v žalobách proti němu. Rath byl schopen a ochoten v zájmu prosazení svých názorů lhát i v případě své lékařské praxe. Ministr Rath umí zmanipulovat i své okolí a vést je k falšování různých dokumentů. Například při vyhlášení nucené správy nad VZP, která neproběhla podle zákona, se snažil zmanipulovat výstupní protokol kontrolních orgánů. Rath lže o příčinách deficitu VZP. Proč stát za své pojištěnce (téměř 6 milionů osob) platí 5 – 6 x méně než ostatní pojištěnci? Rath lže, když tvrdí, že člověk, který jednal za firmu Pfizer (pan Prokopenko) s jeho tehdejší levou i pravou rukou Klimovičovou, byl členem ODS. David Rath lže, když při posuzování nákladů na vydávání časopisu VZP Pohoda tvrdí, že jemu blízké firmy, které údajně oslovil, jsou schopny ho vydávat a rozesílat pojištěncům, ve stejné kvalitě, celkově za menší částku než 39 milionů Kč ročně. Jednoduchá aritmetika. To si umí spočítat i občan, že když se rozesílá 9 milionů časopisů ročně, známka stojí 7,50 Kč, tak náklady musí být vyšší než jsou náklady, které RATH udává, i kdyby mu Česká pošta dala slevu na jeho křivé slovo.

Místo závěru: lékařky Boardová a Fritzonová ze Surrey Univerzity popisují projevy sociální psychopatie. Popisují, že jsou to osoby emociálně zcela nevzrušené s povrchním šarmem, které jsou ochotny jiné lidi bez hranic zneužívat, aniž by pociťovali jakékoli výčitky. Jsou to osoby narušené, histrionického (divadelního) chování, jsou neupřímné, egocentrické, manipulativní, narcistní a mají tendence druhé vykořisťovat, jsou rigidní, tvrdohlavé a mají diktátorské tendence. Mají blízko ke zločineckým psychopatům. Připomíná Vám to nějakou osobu?

Důchodci a další nemocní, prosím Vás zapamatujte, si kolik doplácíte za léky teď a kolik budete doplácet za ministra Ratha někdy v příštím roce. A když Vám někdo blízký zemře při čekání na operaci, pošlete parte i soudruhovi Rathovi.

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.