fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

Koho dráždí Kohout

0

Další kousek, nad kterým zůstává rozum stát, a který je notně tragikomický, je dnešní rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. TV Prima musí zaplatit pokudu 200 tisíc korun za to, že dopustila „adoraci chování pana Kohouta“ v jednom ze svých pořadů. Pan Kohout přitom není nikdo jiný než excentrický mladík, který se z nějakých důvodů rád vydává za osoby, jimiž není. Proslul rolí fiktivního asistenta tehdejšího poslance Kavana, v poslední době vystupoval jako údajný poslanec ODS, který se rozhodl znemožnit koaliční vládu.  Za své letecké výlety pod hlavičkou českého parlamentu byl odsouzen.

Jistě, cestovat za cizí peníze a falšovat svoji identitu by člověk neměl. To je naprostá pravda. Škoda z jeho konání dosáhla několika milionů korun. To nejsou zanedbatelné peníze. A platili je daňový poplatníci. Za to si Kohout svůj trest zalouží.

Ovšem panu Kohoutovi je nutné přiznat i jednu zásluhu – ukázal, jak nemožný je český politický systém, v němž si může zcela neznámý člověk (má-li dostatek drzosti) objednat vládní letadlo a s přáteli se odjet radovat např. na Maledivy. Odhalil mezery, díky nimž dlouhé měsíce trvalo, než někdo jeho aktivity odhalil. Ukázal, jak jsou politici zmatení, jak nevědí, kdo je vlastně jejich poradce, jestli vlastně náhodou letadlo neposlali oni sami. Kolik podobných zbytečných letů se uskutečnilo a veřejnost si jich nevšimla? Kolikrát letěli sami politici a početná suita jejich poradců, tajemníků, sekretářek, spřátelených novinářů a rodinných příslušníků do sedmého kolena? To jsou otázky, které bychom si měli klást. A nezastírat, že Kohoutovo odsouzení vše vyřešilo a ještě se přitom alibisticky – jako RRTV – zaklínat „mravním vývojem dětí“ a „zájmem daňových poplatníků“. Kdo asi platí tuto radu za to, že se zabývá takovými hloupostmi?

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.