fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

Krteček s hvězdičkou

0

Nedávno odvysílala Česká televize kouzelný večerníček O Krtečkovi. Nejenom já jsem se, už ani nevím pokolikáté, těšil. U jednoho dílu jsem se ale musel pozastavit. Událo se v něm následující: Malý Krteček se svými kamarády dostali chuť na meloun. Jelikož neměli peníze, zelináře, který jim meloun zadarmo odmítl dát, okradli. „Štípli“ jeden meloun a uháněli, seč jim síly stačili. Nebohý zelinář se za nimi rozběhl, aby získal své zboží nazpět. Zvířátka byla ale chytrá a po chudákovi plivala pecky a nakonec se prodavač div nezmrzačil po uklouznutí na slupce od „svého“ vlastního melounu, který zvířátka důkladně ohlodala a pronásledovateli hodila pod nohy. Co z toho vyplývá? Nepodnikejte! Váš majetek je váš jenom domněle – mají na něj nárok kdejací výlupci – berňák, chudina i Krteček se svými kamarády.

ČT by měla podobné pořady označovat hvězdičkou jako za „starých časů“. Nabádají  totiž ke krádeži a pošlapávají základní stavební kámen civilizace – vlastnická práva. A nejde jen o Krtečka. Vzpomeňme na další pohádky: Dařbuján a Pandrhola, Císařův pekař a pekařův císař apod. A to ani nemluvím o socialistických agitkách tipu Anděl na dovolené (respektive na horách) a jiných.

Až bude ČT za pár let vysílat znovu Krtečka a já se na něj budu dívat se svým synem, budu muset veřejnoprávní médium zastoupit a vysvětlit mu, že krást se nemá!

O tom, jak si některé nové pohádky již našly způsob, jak dětem předat užitečnou informaci, před časem v TERRA LIBERA zaznamenánihodným způsobem napsal Miroslav Svoboda v  „Čert ví proč aneb uměním proti centrální bance“ (soubor pdf)

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.