fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

My víme vše!

0

90 % vědců, kteří kdy žili na naší planetě, žije dnes. Základní výzkum a technologie zažívá exponenciální rozvoj. V oblasti mikroelektroniky jsou každých 18 měsíců všechny výrobky dvojnásobně výkonné. Zároveň se také zmenšují a zlevňují. A když je něco maličké výkonné a téměř zdarma, tak je zapotřebí to používat.

V následujících letech čeká maloobchod další revoluční změna. Nevyhnutelně dojde k zavedení RFID čipů do všech výrobků prodávaného sortimentu. Ty v sobě ponesou informace identifikující konkrétní exemplář zboží. Projedete košíkem snímacím rámem a zaplatíte kartou. Žádná pokladní, žádné bankovky. Bude hned jasné, kdo za uvedené výrobky zaplatil. Bude také zjistitelné, co vše si člověk za svůj život konkrétně koupil. A protože, RFID čipy se dají přečíst i po letech, bude zřejmé, jestli je zboží ještě v záruce, anebo jak je kdo se kterým výrobkem spokojen a jak intenzívně jej využívá. Každý z nás bude nosit spousty miniaturních prakticky neodstranitelných čipů v oděvu, botách, brýlích, telefonech a ve spoustě dalších předmětů. Snímače umístěné u vstupů do budov, na cestách a chodnících zjistí, že ten člověk, který s sebou dnes nese 1984 různých čipů, je pravděpodobně Petr Sadílek, neboť včera byl positivně identifikován s jen lehce pozměněnou čipovou sadou. Aha, dnes má opět čisté spodní prádlo, to je správné. Ale ponožku si vzal každou z jiného páru. A teď snědl tatranku, neboť u minulého kandelábru se ještě hlásila a teď už ne. Odpadkový koš potvrzuje příjem obalu z tatranky. Ano, v pořádku, evidujeme na věčné časy. S kým se právě setkal? I to se podívejme, pěkná čeládka! A co mu to Josef Šíma právě předal? Hmm, ta knížka musí být už pěkně ohmataná. My víme, kdo všechno už ji četl. My totiž víme vše…

 

živě1 živě2 lupa1 lupa2

 

 

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.