fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

Nacionalista roku: Nominace č. 1

0

Bývalý ministr průmyslu na tiskové konferenci ČSSD k finanční krizi mj. prohlásil:

Považuji za nemravné od této chvíle posílat českou korunu přes hranice ČR při nákupu jakéhokoliv zboží.

Vítejte zpátky v éře xenofobie a ekonomického nacionalismu. Támhle je čára, kterou jsme my politici nakreslili na zem. To, co je před čárou, je dobré a správné, za čárou se nachází zlo. Tady jsme My, tam jsou Oni. Koupíte-li si jogurt s českým nápisem, jste hrdinové a pomáháte zemi. Sáhnete-li v regálu vedle, jste nemravní.

Pan poslanec by měl jít příkladem. Předpokládám, že  doma přestane topit plynem (ať už z Norska nebo Ruska), nebude jezdit autem na benzín (posílal by českou korunu arabským šejkům), pomeranče si vypěstuje v těchto mrazech na zahrádce a nebude používat mobil (operátory vlastní „cizí kapitál“). Přeji mu život v ekonomické autarkii plný radosti.

My ostatní mezitím můžeme přemýšlet nad tím, jestli je horší tupá vyholená lebka, která chodí po ulici a křičí „Čechy Čechům“, nebo dobrotivá tvář pána v saku, který to s námi myslí dobře a vykřikuje totéž. Zatímco ty první posíláme do vězení, ty druhé do Parlamentu.

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.