fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

Šikana státu

0

Vážení,

jak nejspíše víte, Ústavní soud zrušil mj. vyhlášku obce Jindřichovice pod Smrkem, která zakazovala vstup úředníkům na katastr obce bez předchozího ohlášení. Současně však Ústavní soud konstatoval, že administrativní zátěž, kladená státem na obce a občany je nepřiměřená a v rozporu s demokratickým státem (více na www.jindrichovice.cz) .

Obec se snaží nálezu Ústavnímu soudu vyhovět tím, že ho doposud respektuje, což není jednoduché, neboť tak nečiní některé orgány státní správy. Často jsme byli dotazováni, co nám NEJVÍCE VADÍ. V záplavě papírů nebylo vždy jednoduché vytipovat některý, který by jasně demonstroval zrůdnost, nekompetenci a šikanu některých neúnavných a do sebe zahleděných byrokratů.

V příloze naleznete dopis od 1. místopředsedy vlády a ministra financí Bohumila Sobotky adresovaný starostovi Jindřichovic pod Smrkem i jeho odpověď, schválenou jednomyslně obecními zastupiteli.

Petr Pávek
starosta obce
Jindřichovice pod Smrkem

(See attached file: 20050519_Sobotka_JpS.pdf)

(See attached file: 20050530_JpS_Sobotka.pdf)

 

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.