fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

300 let Adama Smitha – přednáška, koncert a oslava

0

Adam Smith, rodák ze skotského Kirkcaldy, letos oslaví 300. narozeniny! 🎂

Narozeniny oslavíme ve velkém stylu: Vydáváme jak Bohatství národů, tak Teorii mravních citů, a do Prahy s námi o obou dílech přijede diskutovat prof. Daniel B. Klein – přední světový expert na dílo a myšlenky Adama Smitha.

Daniel Klein je profesorem ekonomie na George Mason University, kde vede program Smithian Political Economy a je hlavním editorem odborného časopisu Econ Journal Watch. Je také autorem předmluvy k novému českému vydání Teorie mravních citů.

Událost na Facebooku »

Přidat událost do Google kalendáře »

Přidat událost do Apple kalendáře »

Přednáška bude tentokrát pojata více jako narozeninová oslava, kde v neformální části mj. vystoupí kapely She Happens a Midnight Sun. Samozřejmostí jsou narozeninové čepičky, foukačky balónky a dort. A také craftové pivo.

S oslavou začneme už v 17:00!
V 17:00 neformálně začínáme u vína, drobného občerstvení a našeho vlastního řemeslného sour ale „Operace Kyseláč“. Bude vám hrát kapela Midnight Sun.

Přednášku plánujeme na 19:00
V 19:00 se přesuneme do sálu na výroční přednášku prof. Daniela B. Kleina, jenž ji přednese na téma „300 let Adama Smitha“. S úvodním slovem vystoupí Dr. Luděk Sekyra, předseda představenstva Sekyra Group.

Po 20. hodině následuje oslava s dortem
Po přednášce se opět přesuneme k neformální části, kde sfoukneme dort, popijeme víno a náš kyseláč, a ugrilujeme si něco dobrého k večeři. Zahraje vám kapela She Happens.

Taková oslava přichází jenom jednou za 300 let. Buďte u toho s námi!

Loňská výroční přednáška Bryana Caplana

Výroční přednášku, spjatou s udílením Výroční ceny „za přínos k rozvoji liberálního myšlení a naplňování idejí svobody, soukromého vlastnictví, konkurence a vlády zákona v praxi“, pořádá Liberální institut od roku 1995. Historicky první laureátem Výroční ceny byl nositel Nobelovy ceny za ekonomii Gary Becker. V dalších letech Výroční přednášku přednesli také další nobelisté: Milton Friedman, James Buchanan a Vernon Smith.

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.