fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

ASOČR.cz: Sněmovní výbor podpořil omezení prodeje zahraničních potravin

0

Podle Liberálního institutu u návrhu přetrvávají stejné problémy jako u podobných snah zákonodárců z jara. „Obdobný návrh jsme komentovali již na jaře. Podobné nápady jsou proti právu EU i Světové obchodní organizace, povedou ke zdražení potravin a k jejich horší kvalitě, což dopadne zejména na nízkopříjmové skupiny obyvatel,” sdělil Novinkám ředitel Liberálního institutu Martin Pánek.

Podle serveru Novinky.cz oba, to je Martin Pánek i Jaroslav Šebek, naráželi na to, že tyto návrhy podle expertů odporují bodu 34 Smlouvy o fungování EU (SFEU), který zakazuje „omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem“.

Výbor návrh poslance Radima Fialy schválil jako změny k vládní novele zákona o potravinách. Přesnou definici specializované prodejny má určit ministerstvo zemědělství. Zmíněná studie Liberálního institutu ukazovala praktické problémy s tím, jak určit, co je česká potravina.

celý článek…

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.