fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Časopis Czech Industry: Nejliberálnějšími poslanci jsou Jiří Ventruba, Jan Zahradník a Ivan Adamec z ODS, nejméně liberálními poslanci ČSSD a KSČM

0
Nejliberálnějším poslanci v právě končícím volebním období (2017–2021) se stali Jiří Ventruba, Jan Zahradník a Ivan Adamec z poslaneckého klubu ODS, nejméně liberálními naopak Petr Dolínek ČSSD, Jiří Valenta z KSČM a Kateřina Valachová z ČSSD. Z poslanců, kteří mandát letos obhajují, je nejliberálnější Ivan Adamec (ODS) z Královéhradeckého kraje.
„Výsledky našich projektů Skóre poslanců, Skóre senátorů a Skóre europoslanců dlouhodobě ukazují, že poslanci a senátoři KDU-ČSL opakovaně zaznamenávají negativní skóre, tedy jejich účast na hlasování svobodu českých občanů snižuje. Naše výsledky tak potvrzují, že ideově se KDU-ČSL do koalice Spolu příliš nehodí,“ uvedl vedoucí projektu a ředitel Liberálního institutu Martin Pánek. „Z hlediska liberálnosti hlasování v Poslanecké sněmovně se k ODS a TOP 09 více hodí STAN, ale i Piráti,“ dodává Pánek.

Více zde: https://www.casopisczechindustry.cz/products/nejliberalnejsimi-poslanci-jsou-jiri-ventruba-jan-zahradnik-a-ivan-adamec-z-ods-nejmene-liberalnimi-poslanci-cssd-a-kscm/

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.