fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

ČT 1: Tady je Ševčíkovo

0

01.05.2022  ČT 1 – 168 hodin

Zuzana ČERNÁ, redaktorka ČT
Opravdu se nikdy nic podobného nestalo? PetrKoblovský pod Miroslavem Ševčíkem učil. Vedl oblíbenou katedru s moderním přístupem k ekonomii.

PetrKOBLOVSKÝ, bývalý vyučující na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze
K nám se začali stěhovat jako šikovní studenti a mu tam zůstávali logicky jenom ti, kteří neuměli psát, ty práce byly kvalitativně prostě na nule. No, a jemu to logicky začalo vadit, takže se stalo to, že v nějakém okamžiku nám začal tu katedru rozbíjet.

Zuzana ČERNÁ, redaktorka ČT
Desítky profesorů, docentů a asistentů nakonec odešly. V roce 2014 fakultě hrozilo, že přijde o akreditaci a ozvali se studenti.

Daniel ŠŤASTNÝ, student Národohospodářské fakulty VŠE v Praze
Pan děkan svojí zákulisní politikou už asi rok ničí zdravé prostředí akademické na této fakultě.

Zuzana ČERNÁ, redaktorka ČT
Výsledek: pozvání do kabinetu.

Hana Marie BROULÍKOVÁ, absolventka Národohospodářské fakulty VŠE v Praze
Potom jako docházelo k takovým jako osobním útokům a dehonestaci vlastně jako mojí osoby, kdy já jsem byla obviněna, že při tom předávání dokumentu, otevřeného dopisu, jsem se panu děkanovi jako svlékla před pěti lety v kabinetu mně a a dalších studentovi a některým učitelům přišly předžalobní výzvy z AK pana Sokola o tom, abychom se jako omluvili, protože jinak budou z toho nějaké konsekvence.

Zuzana ČERNÁ, redaktorka ČT
Do kabinetu šel i Martin Pánek.

Martin PÁNEK, absolvent Národohospodářské fakulty VŠE v Praze
Když jsme studovali jeden předmět, co tenkrát učila mimo jiné i dcera pana dnešního děkana, tak nám se nelíbilo, jak byl vyhodnocen test. On si to vzal jako útok sám na sebe a křičel na nás dvě ve svém kabinetě.

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.