fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Debata Jana Macháčka: Ekonomika by se mohla vyvíjet jako pila – VVV

0

Velmi nejistá budoucnost

Vývoj ekonomiky je těžké předpovídat. Jaká budou opatření? Kdy dojde k utažení nebo rozvolnění? Jak silná bude třetí vlna? Kdy bude vakcína? Bude fungovat? Jak rychle zvládneme proočkovat populaci? Na žádnou z těchto otázek nemáme zatím uspokojivou odpověď.

Je tedy možné, že vývoj ekonomiky bude v následujícím roce vypadat jako pila, tedy VVV. Je navíc evidentní, že například služby budou mnohem více zasažené než třeba prodeje tiskáren nebo knih, takže úvaha s vývojem podle písmene K je opodstatněná, ostatně to pozorujeme už od jara.

Jak dlouho to můžeme vydržet? To je další otázka za deset miliónů. Lidé budou karanténami a omezeními stále unavenější. Rodinné i veřejné rozpočty budou pod čím dál větším tlakem. Bohužel neumím cokoliv odhadnout, i nejbližší budoucnost je velmi nejistá. Jsem zvědavý na odpovědi ostatních panelistů.

Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu

Zdroj: https://ceskapozice.lidovky.cz/debata-jana-machacka/ekonomika-by-se-mohla-vyvijet-jako-pila-vvv.A201105_235912_machackova-debata_lube

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.