fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Debata Jana Macháčka: Rozpočet EU je zejména politický dokument

0

Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu

Evropská komise představila nový rozpočet pro 28 států, v EU však zůstává už pouze 27 zemí. Místo aby se unie po odchodu významného plátce do rozpočtu zamyslela, zda toho nedělá mnoho, a zda by proto neměla svou činnost omezit a rozpočet výrazně zmenšit, se rozhodla jít hlavou proti zdi a poplatky členským státům navýšit. To samozřejmě naráží na odpor zemí, které už dnes do rozpočtu EU přispívají více, než kolik z něj dostanou.

Nový komplikovanější vzorec, který má například ulevit státům, protože dělají špatnou hospodářskou politiku a mají přeregulovaný trh práce (a proto mají vysokou nezaměstnanost mladých), je absurdní a povede k nechtěným důsledkům. Další rozpočtová kritéria umožní EK dále diktovat členským státům, jakou mají mít domácí politiku, což jí vůbec nepřísluší.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/rozpocet-eu-je-zejmena-politicky-dokument-fjg-/debata-jana-machacka.aspx?c=A180620_142231_machackova-debata_houd

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.