fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Debata Jana Macháčka: Trump jedná jako orientální trhovec

0

Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu: Donald Trump je poměrně průhledný a čitelný od začátku svého funkčního období. Pologramotný nevzdělanec, zcela bezohledný vůči jiným lidem, který si, jak se říká, představuje politiku a ekonomii jako Hurvínek válku.

Trump absolutně nechápe, jak funguje mezinárodní obchod, kdo platí cla, nebo proč je pro Američany dobře, že jim někdo z ciziny prodává levné zboží. Na neefektivitě cel se shodnou ekonomové zleva doprava (totožný názor mají nobelisté Krugman a Friedman), tím se ale Trump nenechá zmást. Je to přece stabilní génius.

Cla vůči EU a Číně už zavedl, ratifikaci obchodních dohod zastavil. Otázkou tak zůstává, kolik škod ještě napáchá, než se mu Kongres postaví na odpor.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/trump-jedna-jako-orientalni-trhovec-d7p-/debata-jana-machacka.aspx?c=A181206_100605_machackova-debata_houd

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.

All search results