fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Debata Jana Macháčka: Vakcinace celého světa je v zájmu vyspělých zemí

0

Nezodpovědnost regulátorů

Vlády mají primární povinnost vůči svým občanům, ale kdy jindy by měly pomoci i ostatním zemím, když ne teď? Namísto většinou kontraproduktivní zahraniční pomoci by vlády mohly celý tento rozpočet použít na nákup a distribuci vakcín pro chudé země. Asi dává smysl podporovat primárně geografické sousedy, ale pokud se chceme vrátit ke svobodnému cestování, pak jen to nestačí. Je to dobrá nejen zdravotní, ale i zahraniční politika.

Politika regulátorů je absolutně nesmyslná a nezodpovědná. Ve chvíli, kdy vakcíny dostaly certifikaci ve Velké Británii, měl ji převzít americký a evropský regulátor a v těchto zemích se mělo okamžitě začít s vakcinacemi. Na koronavirus umírají tisíce lidí denně, proto není čas na hraní na svém písečku kvůli pocitu vlastní důležitosti.

Absolutně šílený je nápad Ursuly von der Leyenové, že členské země Evropské unie začnou vakcinovat společně. Proč? Kdo je rychleji připravený, má vakcinovat. Proč by měl čekat a nechat umírat lidi jen proto, že v jiných státech vládnou místo politiků nezodpovědní hochštapleři? To je absolutně nezodpovědná politika, která staví hloupý PR nad životy lidí.

Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu

Zdroj: https://ceskapozice.lidovky.cz/debata-jana-machacka/vakcinace-celeho-sveta-je-v-zajmu-vyspelych-zemi.A201217_175211_machackova-debata_lube

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.