fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Den daňové svobody 2021 (22)

0
1. Zítra je den daňové svobody, přestáváme pracovat na stát
24.06.2021  Mladá fronta Dnes – Martin Pánek, 83%
Odkaz na originál
Glosa Zítra slavíme den daňové svobody 2021. Liberální institut vypočítává tento den od roku 2000. Rozděluje rok na dvě části: část daňové nesvobody, kdy pomyslně odvádíme celý svůj plat na provoz státu, a část daňové svobody, kdy nám naopak celý plat zůstává, abychom si za něj koupili zboží a služby, které chceme. Daňová nesvoboda letos končí 25. června, což je 48 procent roku. Dalo by se tak říci, že bez práce sice nejsou koláče, ale z tohoto koláče nám zbude pouze 52 procent.
2. OČEKÁVANÉ UDÁLOSTI
24.06.2021  Ekonom – Petr Kain, 82%
Odkaz na originál
června letos podle výpočtů Liberálního institutu připadá takzvaný den daňové svobody. Společně s loňským rokem jde o daňově nejméně svobodný rok od roku 2000. Češi totiž budou letos na stát pracovat stejně jako loni 175 dní. Ještě v roce 2018 přitom na stát pracovali jen 142 dní. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá celý státu.
1. Dnes je den daňové svobody 2021
25.06.2021  blog.idnes.cz – Martin Pánek, 82%
Odkaz na originál
Dnes slavíme Den daňové svobody 2021.Daňová nesvoboda skončila letos 25. června, což je 48 procent roku. Liberální institut vypočítává tento den od roku 2000. Rozděluje rok na dvě části – část daňové nesvobody, kdy pomyslně odvádíme celý svůj plat na provoz státu, a část daňové svobody, kdy nám naopak celý plat zůstává, abychom si za něj koupili zboží a služby, které chceme. Daňová nesvoboda skončila letos 25. června, což je 48 procent roku.
3. V pátek si symbolicky připomeneme Den daňové svobody
24.06.2021  prazsky-zpravodaj.cz , 45%
Odkaz na originál
června si symbolicky připomeneme Den daňové svobody Pracující logicky napadají podvědomé otázky: “ Když pracuji půl roku pro stát, jsem poloviční otrok (státu)?“ Kromě těchto nepříjemných otázek to má ovšem samozřejmě i velmi negativní rozměr pro jejich peněženky a životní úroveň. Na tento nepříjemný fakt se rozhodli lídři uskupení „Trikolora Svobodní Soukromníci“ upozornit rozdáváním půl rohlíku veřejnosti. Při této příležitosti představí lidem i konkrétní návrhy, které by pomohly výrazně zlepšit vyhlídky českých občanů do budoucna.
1. Den daňové svobody: 25. června přestávají Češi vydělávat na stát
25.06.2021  businessinfo.cz , 90%
Odkaz na originál
Tradiční Den daňové svobody podle Liberálního institutu připadá na 25. června. Jde o pomyslné datum, od kterého mají Češi vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. Daňově nejméně svobodný rok „Z pochopitelných důvodů jde společně s loňským rokem o daňově nejméně svobodný rok od chvíle, kdy Liberální institut Den daňové svobody počítá, neboť pandemická situace je zcela bezprecedentní.
2. Dnešek je dnem daňové svobody!
25.06.2021  moderniobec.cz – Daňové Svobody, Vývoj Dne, 90%
Odkaz na originál
Jak uvádí tisková zpráva Liberálního institutu, celých 175 dní jsme v České republice pracovali a podnikali na pokrytí letošních veřejných výdajů. Teprve od dnešního dne začínáme vydělávat sami na sebe. Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Z pochopitelných důvodů jde společně s loňským rokem o daňově nejméně svobodný rok od chvíle, kdy Liberální institut Den daňové svobody počítá, neboť pandemická situace je zcela bezprecedentní.
3. Liberální institut: Dnešek je Dnem daňové svobody
25.06.2021  parlamentnilisty.cz – PV, 90%
Odkaz na originál
Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Z pochopitelných důvodů jde společně s loňským rokem o daňově nejméně svobodný rok od chvíle, kdy Liberální institut Den daňové svobody počítá, neboť pandemická situace je zcela bezprecedentní. Nabízí se srovnání s rokem 2010, kdy českou ekonomiku nejvíce zasáhla předchozí ekonomická recese.
4. Dnešek je Dnem daňové svobody!
25.06.2021  casopisczechindustry.cz , 90%
Odkaz na originál
Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Z pochopitelných důvodů j de společně s loňským rokem o daňově nejméně svobodný rok od chvíle, kdy Liberální institut Den daňové svobody počítá, neboť pandemická situace je zcela bezprecedentní. Nabízí se srovnání s rokem 2010, kdy českou ekonomiku nejvíce zasáhla předchozí ekonomická recese.
5. Den daňové svobody v ČR je o několik týdnů před průměrem eurozóny
25.06.2021  svethospodarstvi.cz – Jan Ferenc, 83%
Odkaz na originál
Den daňové svobody v ČR, který letos připadl na dnešek, je o několik týdnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 14. července. Loni i letos je v Česku takřka stejně jako v průměru zemí OECD, kde byl ve středu. Vyplývá to z žebříčku, který dnes představil novinářům Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá. Označuje se jím pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.
6. Dnes přestáváte pracovat na stát, je den daňové svobody
25.06.2021  seznam.cz – ČTK, 83%
Odkaz na originál
Den daňové svobody v Česku, který letos připadl na dnešek, je o několik týdnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 14. července. Loni i letos je v Česku takřka stejně jako v průměru zemí OECD, kde byl ve středu. Liberální institut počítá den daňové svobody už od roku 2000. Označuje se jím pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá státu.
7. Ode dneška jen na sebe. Češi pracovali na stát méně než v zemích eurozóny
25.06.2021  ekonomika.iDNES.cz – iDNES.cz, ČTK, 83%
Odkaz na originál
Den daňové svobody v ČR, který letos připadl na dnešek, je o několik týdnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 14. července. Loni i letos je v Česku takřka stejně jako v průměru zemí OECD, kde byl ve středu. Vyplývá to z žebříčku, který dnes představil novinářům Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá. Dnem daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.
8. Od dnešního dne vyděláváme sami na sebe. Je den daňové svobody
25.06.2021  Mesec.cz , 82%
Odkaz na originál
Den daňové svobody, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost, letos připadl na pátek 25. 6. 2021. Od začátku roku do dnešního dne, tedy 175 dní, jsme pracovali a podnikali na pokrytí letošních veřejných výdajů. „Z pochopitelných důvodů jde společně s loňským rokem o daňově nejméně svobodný rok od chvíle, kdy Liberální institut Den daňové svobody počítá, neboť pandemická situace je zcela bezprecedentní.
9. Je den daňové svobody opravdu až dnes, nebo už proběhl před necelým týdnem? Pandemie zamíchala s výpočtem jeho termínu
25.06.2021  kurzy.cz – Lukáš Kovanda, Ph.D. (Trinity Bank), 72%
Odkaz na originál
Pandemie a loňský daňový balíček zamíchaly také s výpočtem termínu dne daňové svobody. Jeho termín každoročně v ČR vypočítávají společnosti Deloitte a Liberální institut. Pro výpočet termínu, do něhož se v daném roce pracuje na stát , tedy na daňové odvody , však používají odlišnou metodiku. Před pandemií tak bývalo pravidlem, že podle metodiky Liberálního institutu nastával den daňové svobody dříve než podle metodiky Deloitte.
10. Poplatníci v ČR letos pracovali na stát mnohem déle než v roce 2019, celkem 175 dní
25.06.2021  byznysnoviny.cz , 71%
Odkaz na originál
Strana „Trikolora Svobodní Soukromníci“ si připomněla Den daňové svobody. Podle lídrů uskupení však není co slavit. Daňová zátěž v Česku je totiž tak vysoká, že kdyby se rok rozdělil do dvou částí, peníze vydělané do včerejška lidé pošlou státu a teprve od dnešního dne si mohou dle svého užívat peněz, které si zaslouží za svou práci. Strana o tom informovala v tiskové zprávě. Zatímco podle výpočtů poradenské společnosti Deloitte Den daňové svobody daňoví poplatníci v Česku v roce 2021 pracovali na odvod daní státu 170 dní, naopak podle výpočtů Liberálního institutu to bylo 175 dní.
11. Den daňové svobody v ČR je o několik týdnů před průměrem eurozóny
25.06.2021  radio.cz , 68%
Odkaz na originál
Den daňové svobody v Česku, který letos připadl na pátek 25. června, je o několik týdnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 14. července. Loni i letos je v Česku takřka stejně jako v průměru zemí OECD, kde byl ve středu. Vyplývá to z žebříčku, který představil novinářům Liberální institut. Ten od roku 2000 den daňové svobody počítá. Označuje se jím pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.
12. Den daňové svobody. Až ode dneška vyděláváme na sebe
25.06.2021  aexport.cz , 66%
Odkaz na originál
Plyne to z výpočtů Liberálního institutu. Teprve od dnešního dne tedy začínáme vydělávat sami na sebe.
13. Den v byznysu: Po tornádu stát slibuje dotace, úvěry i úlevy podnikatelům
25.06.2021  seznam.cz – Petra Krmelová, Seznam Zprávy, 46%
Odkaz na originál
Dnes je den daňové svobodyDnes je takzvaný Den daňové svobody. Tedy pomyslný okamžik, od kterého plyne veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá státu. Loni byl 14. července. Jako první den daňové svobody oslavili Irové, a to už 12. dubna. Poslední bude Francie s termínem 10. srpna. Farmám pomáhají chytré „kraví obojky“Dvojnásobek nadojeného mléka, polovina potřebných zaměstnanců. K českým zemědělcům dorazila digitalizace.
14. Den daňové svobody v ČR je o několik týdnů před průměrem eurozóny
25.06.2021  czpravy.cz , 45%
Odkaz na originál
Den daňové svobody v ČR je o několik týdnů před průměrem eurozóny related
15. Dnes přestáváte pracovat na stát, je den daňové svobody
25.06.2021  czpravy.cz , 45%
Odkaz na originál
Dnes přestáváte pracovat na stát, je den daňové svobody related
16. Opozice ruší víkendové sněmy, poslanci i strany posílají na Moravu finanční pomoc
25.06.2021  zpravy.iDNES.cz – iDNES.cz, ČTK, 40%
Odkaz na originál
Své páteční akce vzhledem k situaci ruší také koalice Trikolóra Svobodní Soukromníci, v Praze a v Českých Budějovicích chystala mítink ke Dni daňové svobody. „Kandidáti a dobrovolníci strany od rána pomáhají kolegům v zasažených regionech,“ zdůvodnil za uskupení mluvčí David Wilczek. Finanční podporu na Jižní Moravu posílají i poslanci SPD, kteří mezi sebou v pátek dopoledne vybrali téměř 200 tisíc korun. „Poslanci SPD za Jihomoravský kraj Lubomír Španěl, Lucie Šafránková a Jan Hrnčíř ihned vyrazili přímo na místo a nakupují za své peníze potřebný materiál, aby pomohli potřebným.
17. Konečně vyděláváme na sebe
28.06.2021 Roklen.cz
Odkaz na originál
Po přečtení následujících řádků si dost možná pořádně oddechnete. Proč? Protože jsme po 175 dlouhých dnech konečně společně splatili veškeré letošní veřejné výdaje. Teprve od 25. června jsme tak začali pracovat sami na sebe a užívat si svého výdělku plnými doušky.

SeznamZprávy: Den v byznysu: Po tornádu stát slibuje dotace, úvěry i úlevy podnikatelům

Dnes je takzvaný Den daňové svobody. Tedy pomyslný okamžik, od kterého plyne veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá státu. Loni byl 14. července. Jako první den daňové svobody oslavili Irové, a to už 12. dubna. Poslední bude Francie s termínem 10. srpna. (celý článek…)

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.