fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Den daňové svobody 2022 (51)

0
1. Den daňové svobody je tady. Až doteď jsme vydělávali na stát
17.06.2022  tn.cz – Lucie Staničková, 81%
Odkaz na originál
 Nastane totiž takzvaný Den daňové svobody. Lidé tak v letošním roce pracovali na stát 167 dnů. Jako Den daňové svobody se označuje pomyslný moment, od kterého lidé vydělávají sami pro sebe a o výdělcích si také rozhodují podle vlastního uvážení. Do té doby příjem připadá státu. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘, kdy podle všeho budou stamiliardové schodky zcela běžné,“ uvedl ředitel Liberálního institutu Martin Pánek.
2. Den daňové svobody je tady. Až doteď jsme vydělávali na stát
17.06.2022  tnbiz.cz , 81%
Odkaz na originál
 Nastane totiž takzvaný Den daňové svobody. Lidé tak v letošním roce pracovali na stát 167 dnů. Jako Den daňové svobody se označuje pomyslný moment, od kterého lidé vydělávají sami pro sebe a o výdělcích si také rozhodují podle vlastního uvážení. Do té doby příjem připadá státu. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘, kdy podle všeho budou stamiliardové schodky zcela běžné,“ uvedl ředitel Liberálního institutu Martin Pánek.
3. Dnes je Den daňové svobody
17.06.2022  Radiožurnál – Zprávy 07:00, 70%
Odkaz na nahrávku
Jana PETROVÁ, moderátorka Dnes je Den daňové svobody, zjednodušeně řečeno, ode dneška nepracujeme pro stát, ale vyděláváme sami na sebe. Podle výpočtů Liberálního institutu letos Češi na odvody daní odpracovali 167 dnů, tedy o 8 dnů méně než loni. Andrea KUBOVÁ, redaktorka Den daňové svobody označuje pomyslný okamžik, od kterého přestávají veškeré výdělky občanů připadat na pokrytí výdajů vlády, vládních a veřejných institucí a vydělané peníze jdou na konta lidí.
4. Zprávy 06:00
17.06.2022  ČRo – Karlovy Vary – Zprávy 06:00, 70%
Odkaz na nahrávku
den daňové svobody. Mezi největší zaměstnavatelé ukrajinských uprchlíků v Karlovarském kraji patří distribuční centrum DHL. Aš chce vyhláškou zakázat hazard ve městě. Dnes bude jasno až polojasno večer oblačno teploty do 27 stupňů. Ranní zprávy připravila Libuše Ernestová. Libuše ERNESTOVÁ, moderátorka Dnes je den daňové svobody, zjednodušeně řečeno, tak ode dneška nepracujeme pro stát, ale vyděláváme sami na sebe.
5. Živé vysílání 05:00
17.06.2022  Radiožurnál – Živé vysílání 05:00, 68%
Odkaz na nahrávku
den daňové svobody. mluvčí 1, Americký akciový index Dow Jones se znovu propadl. mluvčí 2, Důvodem jsou obavy z recese. Plzeňští. mluvčí 1, Fotbalisté zahájili přípravu. Jana PETROVÁ, moderátorka Na novou sezónu a bude převážně polojasno s teplotami do 27 stupňů na severovýchodě bude kolem 22. mluvčí 3, Radiožurnál zprávy víme co se děje. Jana PETROVÁ, moderátorka Dnes je den daňové svobody, zjednodušeně řečeno, ode dneška nepracujeme pro stát, ale vyděláváme sami na sebe.
6. Zprávy 06:00
17.06.2022  ČRo – Hradec Králové – Zprávy 06:00, 68%
Odkaz na nahrávku
Podle výpočtů Liberálního institutu Češi letos odpracovali na odvody daní 167 dní, tedy o 8 dní méně než loni. Andrea KUBOVÁ, redaktorka Den daňové svobody označuje pomyslný okamžik, od kterého přestávají veškeré výdělky občanů připadat na pokrytí výdajů vlády. Vládních veřejných institucí a vydělané peníze jdou na konta lidí. Liberální institut počítá den daňové svobody od roku 2000.
7. Zprávy 06:00
17.06.2022  ČRo – Brno – Zprávy 06, 67%
Odkaz na nahrávku
Dnešek v Česku dnem daňové svobody dnes bude polojasno až oblačno teploty do 26 stupňů. Zprávy pro vás má Petr Pospíšil, dobré ráno. Petr POSPÍŠIL, moderátor Včerejší silné bouřky na jihu Moravy obešly bez větších následků, potvrdili to jihomoravští hasiči. Zaznamenali přes 10 výjezdů. Nejvíc práce měli po desáté hodině v noci z Olešnice na Blanensku. Napadlo tam 40 cm krup. Hasiči odklízeli ze silnic s pomocí místních zemědělců. Další zásahy připomíná mluvčí hasičů Petr Příkaský.
8. Zprávy 06:00
17.06.2022  ČRo – Plzeň – Zprávy 06:00, 67%
Odkaz na nahrávku
Dnešek v Česku dnem daňové svobody a čekejte jasno až polojasno teploty. mluvčí 2, Do 27 stupňů příjemné páteční ráno zprávy pro vás má Andrea Valešová. Andrea SAMEŠOVÁ, moderátorka Dnes začíná festival Industry Open, který pořádá organizace Plzeň turismus. V Plzni a okolí nabídne řadu akcí. O víkendu to bude mimo jiné také výlet historickým autobusem po stopách těžby uhlí. Podrobnosti uvádí produkční festivalu Alena Fialová. mluvčí 3, Pro účastníky bude určitě zajímavé už jenom tak samotná cesta, protože se pojede historickým autobusem škoda 706 RTO.
9. Chorvati už se na vás těší, ale ceny půjdou nahoru, říká spisovatelka z Dubrovníku
17.06.2022  iHNed.cz – Jaroslav Mašek, 64%
Odkaz na originál
 června a podle Liberálního institutu připadá na dnešek den daňové svobody. Právě teď tedy přestáváme pracovat na stát a začínáme vydělávat sami na sebe. V našem podcastu jsme přivítali Blanku Čechovou, právničku, spisovatelku a Češku, která žije už dlouho v chorvatském Dubrovníku. Na co se letos v Chorvatsku připravit, jak se na Čechy těší samotní Chorvati a kudy nejlépe na jih? Vkládaný objekt typu Podcast: Vrátí se Češi do Chorvatska i letos?
10. Živé vysílání 05:30
17.06.2022  Radiožurnál – Živé vysílání 05:30, 64%
Odkaz na nahrávku
Jana PETROVÁ, moderátorka Dnes je den daňové svobody, zjednodušeně řečeno. Ode dneška nepracujeme pro stát, ale vyděláváme sami na sebe. Podle výpočtů Liberálního institutu letos Češi na odvody daní odpracovali 167 dnů, tedy o 8 dnů méně než loni. Evropská komise navrhne Ukrajinu na kandidáta vstupu do Evropské unie otevření přístupových rozhovorů ale musí jednomyslně podpořit členské země. Doteď odmítavý postoj včera změnila Francie.
11. Přehled zpráv
17.06.2022  Radiožurnál – Zprávy 07:00, 40%
Odkaz na nahrávku
Jana PETROVÁ, moderátorka Ode dneška pomyslně vyděláváme sami na sebe a ne na stát, je tak zvaný Den daňové svobody. Francouzští studenti dnes v některých oblastech nemusí kvůli horku do školy. Teploty překročí totiž 40stupňovou hranici. Basketbalisté Golden State vyhráli NBA. Omezení zpomaluje provoz na D11 u Mochova směrem do Hradce Králové. A bude převážně polojasno s teplotami do 27 stupňů, na severovýchodě bude kolem 22. Jsou tu další hlavní zprávy Radiožurnálu s Janou Petrovou.
12. Živé vysílání 06:30
17.06.2022  Radiožurnál – Živé vysílání 06:30, 40%
Odkaz na nahrávku
Jana PETROVÁ, moderátorka Liberálního institutu letos Češi na odvody daní odpracovali 167 dnů, tedy o 8 dnů méně než loni. Další podrobnosti předáme hlavních zprávách v 7. A v nich se taky mimo jiných informací dozvíte i to, že někteří francouzští žáci dnes nemusí kvůli horku do školy. Tamní ministerstvo školství tak reaguje na vlnu veder. Nejtepleji má být na jihozápadě Francie přes 40 °C. Jiří CHUM, moderátor Mezi vos zpíval Harry Styles v 6 hodin a 50 minut posloucháte páteční ranní Radiožurnál vstáváte do 17.
1. Stamiliardové schodky se staly normou. Češi na stát vydělávají o 20 dní déle
17.06.2022  seznam.cz – Silvie Friedmannová, 84%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody, od kterého podle Liberálního institutu lidé přestávají pracovat na pokrytí výdajů státu a veřejných institucí. Pandemické rozpočty a zejména schodek veřejných financí stojí za tím, že letos lidem začala „daňová svoboda“ později. Oproti roku 2019 o celých dvacet dnů, spočítal ve své každoroční analýze Liberální institut. Česko si tak pohoršilo nejen proti vlastním předcovidovým výsledkům, ale zaostává také o deset dnů proti průměru zemí OECD.
2. Na 17. června letos připadá den daňové svobody, o osm dní dříve než loni
17.06.2022  e15.cz – ČTK, 83%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 17. června, loni to bylo 25. června. Češi tak budou letos na stát pracovat 167 dní, tedy o osm dní méně než loni. Informoval o tom dnes Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.
3. Na stát Češi letos pracovali 167 dní, o 19 dní více než před pandemií
17.06.2022  ekonomika.iDNES.cz – mar, 83%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody vyhlašuje Liberální institut od roku 2000. Představuje pomyslnou hranici, která dělí kalendářní rok do dvou období, v tom prvním Češi vydělávají na pokrytí výdajů státních a veřejných institucí. V loňském a předloňském roce Češi na stát pracovali 175 dní, v předpandemickém roce 2019 to bylo 148 dní. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘, kdy podle všeho budou stamiliardové schodky zcela běžné,“ komentuje letošní termín ředitel Liberálního institutu Martin Pánek.
4. Dnešek je Dnem daňové svobody. Od teď už vyděláváme jen na sebe!
17.06.2022  roklen24.cz – Roklen24, 83%
Odkaz na originál
 Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. Celých 167 dní jsme v České republice pracovali a podnikali na pokrytí letošních veřejných výdajů. Teprve od dnešního dne začínáme vydělávat sami na sebe. Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘, kdy podle všeho budou stamiliardové schodky zcela běžné.
5. Dnešek je Dnem daňové svobody!
17.06.2022  kurzy.cz – Tisková zpráva (Tisková zpráva), 83%
Odkaz na originál
 Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘, kdy podle všeho budou stamiliardové schodky zcela běžné. Nová vláda fiskální situaci zdědila, nelze ji proto za pozdní Den daňové svobody letos kritizovat, uvidíme, jak se k tomu postaví v dalších letech.
6. Den daňové svobody v Česku je letos o 12 dnů před průměrem eurozóny
17.06.2022  novinky.cz , 83%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody v ČR, který letos připadl na dnešek, je o 12 dnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 29. června. Mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) je Česko přesně v polovině. Vyplývá to z žebříčku, který dnes představil novinářům Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá. Označuje se jím pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.
7. Den daňové svobody v ČR je letos o 12 dnů před průměrem eurozóny
17.06.2022  tyden.cz – ČTK, 83%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody v ČR, který letos připadl na pátek, je o 12 dnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 29. června. Mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) je Česko přesně v polovině. Vyplývá to z žebříčku, který v pátek představil novinářům Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá. Označuje se jím pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.
8. Živé vysílání 10:00
17.06.2022  Radiožurnál – Živé vysílání 10:00, 83%
Odkaz na nahrávku
Podle výpočtu Liberálního institutu vychází právě na 17. června tzv. den daňové svobody. Daňoví poplatníci tak letos odpracovali celkem 167 dní, aby pokryly výdaje vlády a ostatních institucí státu. Je to 8 dní méně, než tomu bylo v loňském roce detaily teď probereme. Právě s ředitelem Liberálního institutu Martinem Pánkem, dobrý den. mluvčí 10, Dobrý den vám posluchačům.
9. 17. června 2022: Dnešek je Dnem daňové svobody!
17.06.2022  casopisczechindustry.cz , 82%
Odkaz na originál
 Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘, kdy podle všeho budou stamiliardové schodky zcela běžné. Nová vláda fiskální situaci zdědila, nelze ji proto za pozdní Den daňové svobody letos kritizovat, uvidíme, jak se k tomu postaví v dalších letech.
10. Česko slaví Den daňové svobody. Od 17. června přestáváme vydělávat na stát
17.06.2022  businessinfo.cz , 82%
Odkaz na originál
 Česko slaví Den daňové svobody Ode Dne daňové svobody máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘, kdy podle všeho budou stamiliardové schodky zcela běžné. Nová vláda fiskální situaci zdědila, nelze ji proto za pozdní Den daňové svobody letos kritizovat, uvidíme, jak se k tomu postaví v dalších letech.
11. Dnes je Den daňové svobody
17.06.2022  kurzy.cz – Tisková zpráva (Tisková zpráva), 82%
Odkaz na originál
 Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘, kdy podle všeho budou stamiliardové schodky zcela běžné. Nová vláda fiskální situaci zdědila, nelze ji proto za pozdní Den daňové svobody letos kritizovat, uvidíme, jak se k tomu postaví v dalších letech.
12. Dnešek je Dnem daňové svobody
17.06.2022  iprosperita.cz , 82%
Odkaz na originál
 Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘, kdy podle všeho budou stamiliardové schodky zcela běžné. Nová vláda fiskální situaci zdědila, nelze ji proto za pozdní Den daňové svobody letos kritizovat, uvidíme, jak se k tomu postaví v dalších letech.
13. Cesta od rakouských filosofů ke kryptosměnárně. Marek Kyrsch chce dát s bitcoinem lidem svobodu
17.06.2022  cc.cz – Luboš Kreč, 75%
Odkaz na originál
 Ikonami této hodnotové linie byli Ludwig von Mises a jeho žák Friedrich August von Hayek. Právě kniha nobelisty Hayeka nazvaná Soukromé peníze Marka Kyrsche ke kryptu nasměrovala. „Soukromé peníze jsem četl kolem roku 2012 a nadšeně o tom povídal kamarádovi. Ten mi pak poradil, že bych se měl podívat na bitcoin, že to je něco, co by moji libertariánskou duši mohlo bavit,“ říká jednačtyřicetiletý rodák z Uherského Brodu. A prý to byla láska na první pohled.
14. Den daňové svobody v Česku je letos o 12 dnů dříve před průměrem eurozóny
17.06.2022  aktualne.cz – ČTK, 70%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody v Česku, který letos připadl na dnešek, je o 12 dnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 29. června. Mezi zeměmi Organizace pro Den daňové svobody v Česku, který letos připadl na dnešek, je o 12 dnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 29. června. Mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) je Česko přesně v polovině. Vyplývá to z žebříčku, který představil novinářům Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá.
15. Živé vysílání 13:00
17.06.2022  Radiožurnál – Živé vysílání 13:00, 70%
Odkaz na nahrávku
Jana GULDA, moderátorka Evropská komise doporučila kandidaturu Ukrajiny na členství v Evropské unii je den daňové svobody. Ode dneška Češi pomyslně vydělávají sami na sebe a ne na stát. Fotbalové Slovácko získalo zkušeného útočníka Libora Kozáka dálnice D10 z Prahy na Turnov je zavřená kvůli nehodě na čtyřicátém kilometru. A počasí bude skoro jasno až polojasno. K večeru v Čechách až oblačno a teploty až 27 stupňů. Jana GULDA, moderátorka Evropská komise doporučila kandidaturu Ukrajiny na členství v Evropské unii.
16. Radio Prague International – 17.6.2022
17.06.2022  Radio Prague International , 70%
června letos připadá den daňové svobody Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 17. června, loni to bylo 25. června. Den daňové svobody označuje pomyslný okamžik, od kterého přestávají veškeré výdělky občanů připadat na pokrytí výdajů vlády, vládních a veřejných institucí a vydělané peníze jdou na konta lidí.
17. Na 17. června letos připadá den daňové svobody
17.06.2022  radio.cz , 70%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 17. června, loni to bylo 25. června. Den daňové svobody označuje pomyslný okamžik, od kterého přestávají veškeré výdělky občanů připadat na pokrytí výdajů vlády, vládních a veřejných institucí a vydělané peníze jdou na konta lidí. Podle výpočtu Liberálního institutu letos Češi na odvody daní odpracovali 167 dní, tedy o osm dní méně než loni.
18. Dnes je den daňové svobody
17.06.2022  ČRo – Hradec Králové – Události regionu 16:00, 70%
Odkaz na nahrávku
Lukáš POCHYLÝ, moderátor Dnes je den daňové svobody. Zjednodušeně řečeno, tak ode dneška nepracujeme pro stát, ale vyděláváme sami na sebe. Podle výpočtů Liberálního institutu letos Češi na odvod daní odpracovali 167 dní, tedy o 8 dní méně než loni. Andrea KUBOVÁ, redaktorka Den daňové svobody označuje pomyslný okamžik, od kterého přestávají veškeré výdělky občanů připadat na pokrytí výdajů vlády, vládních a veřejných institucí a vydělané peníze jdou na konta lidí.
19. Odpoledne na Rádiu Z 15:00
17.06.2022  Rádio ZET – Odpoledne na Rádiu Z 15:00, 70%
Odkaz na nahrávku
Den daňové svobody v Česku je letos 12 dnů před průměrem eurozóny. Britské ministerstvo vnitra povolilo vydat Assange do Spojených států. Zítra nás čekají tropy celý den bude slunečno. mluvčí 1, Česká republika ve spolupráci se skupinou ČEZ získala část kapacity v připravovaném terminálu na zkapalněný zemní plyn v Nizozemsku. Dnes napsal na Twitteru ministr průmyslu obchodu Josef týkala. Zvýší to podle něj energetickou bezpečnost. mluvčí 1, Soud dnes poslal do vazby prvního z obviněných v kauze korupce v pražském dopravním podniku.
20. Zprávy 10:00
17.06.2022  ČRo Plus – Zprávy 10:00, 70%
Odkaz na nahrávku
den daňové svobody. Připravené jsou zprávy a Martin Benda. Martin BENDA, moderátor Státní zástupce Adam Borgula navrhl vazbu pro 3 obviněné v kauze kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka hnutí STAN vazbu musí ještě potvrdit soud. Borgula to Českému rozhlasu potvrdil s tím, že obvinění by mohli uprchnout. mluvčí 1, Já mohu potvrdit, že jsem včerejšího dne podal 3 návrhy na vzetí do vazby u třech obviněných osob, a to z důvodů útěkové ho a koluzní tzn.
21. Zprávy 17:00
17.06.2022  Rádio ZET – Zprávy 17:00, 69%
Odkaz na nahrávku
Den daňové svobody v Česku, který letos připadl na dnešek, je od vás dnů před průměrem eurozóny. Tam připadlo na 29. června. Mezi zeměmi organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoje Česko přesně v polovině. Vyplývá to z žebříčku, který dnes představil liberální institut, tedy její od roku 2000 den daňové svobody počítá podrobnosti k tomu má kolega Láďa Jakub. mluvčí 3, Označuje se jim pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.
22. Zprávy 10:00
17.06.2022  ČRo – Olomouc – Zprávy 10:00, 69%
Odkaz na nahrávku
mluvčí 1, Dnes je den daňové svobody, zjednodušeně řečeno, tak ode dneška nepracujeme. Pro stát ale vyděláváme sami na sebe podle výpočtu Liberálního institutu letos Češi na odvody daní odpracovali 167 dní, tedy o 8 dní méně než loni. Andrea KUBOVÁ, redaktorka Den daňové svobody označuje pomyslný okamžik, od kterého přestávají veškeré výdělky občanů připadat na pokrytí výdajů vlády.
23. Česko je o 12 dnů před průměrem eurozóny
18.06.2022  Mladá fronta Dnes – (ČTK), 68%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody Den daňové svobody v ČR, který letos připadl na včerejší den, je o 12 dnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 29. června. Mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj je Česko přesně v polovině. Vyplývá to z žebříčku, který dnes představil novinářům Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá.
24. Stamiliardové schodky se staly normou. Češi na stát vydělávají o 20 dní déle
17.06.2022  stream.cz – web , 64%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody, od kterého podle Liberálního institutu lidé přestávají pracovat na pokrytí výdajů státu a veřejných institucí. Zdroj videa
25. Živé vysílání 10:30
17.06.2022  Radiožurnál – Živé vysílání 10:30, 64%
Odkaz na nahrávku
Jana GULDA, moderátorka Dnes je den daňové svobody, zjednodušeně řečeno. Ode dneška nepracujeme pro stát, ale vyděláváme sami na sebe. Podle výpočtů Liberálního institutu letos Češi na odvody daní odpracovali 167 dní, tedy o 8 dní míň než loni. Ministři financí členských zemí Evropské unie se dnes vyjádří ke vstupu Chorvatska do eurozóny. To chce vyměnit své ikony za eura od ledna. Záměr ve středu schválila Evropská komise. Podporuje ho i Evropská centrální banka unijní orgány definitivně rozhodnou v červenci.
26. Švejnar ukazuje naprostou neznalost širších ekonomických souvislostí, píší studenti
17.06.2022  echo24.cz – Pavel Smolák, Lubor Šimůnek, 50%
Odkaz na originál
Václav Klaus je mimo jiné členem Mont Pellerin Society (mezinárodní sdružení ekonomů založené FAHayekem). Václav Klaus byl osobním přítelem nositele Nobelovy ceny za ekonomii Miltona Friedmana, se kterým trávil kromě odborných diskusí i volný čas, hráli spolu tenis, lyžovali, vzájemně se navštěvovali. Václav Klaus vedl Friedmanovo laudatio při udělování titulu doctor honoris causa na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze či hovořil o jeho práci na vzpomínkovém setkání v roce 2011 na Univesity of Chicago.
27. Na dnešek připadá den daňové svobody
17.06.2022  Seznam.cz TV – Večerní zprávy, 47%
Odkaz na nahrávku
Alžběta KVITOVÁ, moderátorka Na dnešek připadá den daňové svobody. Ten představuje pomyslnou hranici mezi dvěma polovinami roku, ve kterých Češi vydělávají na státní výdaje a ve kterých vydělávají pro sebe. Češi budou letos podle žebříčku pracovat na stát přesně 167 dní, tedy o 8 dní méně než loni. Den daňové svobody je v Česku o 12 dnů před průměrem eurozóny. Do žebříčku podle odborníků zasáhla válka na Ukrajině nebo pandemie koronaviru.
28. Disney+ už běží i v Česku, Čuprův Rohlík získal další miliardy na rozvoj a krypto propadlo aneb souhrn ekonomických událostí 24. týdne 2022
17.06.2022  peak.cz , 46%
Odkaz na originál
Den daňové svobody je tu! Celých 167 dní jsme v České republice pracovali a podnikali na pokrytí letošních veřejných výdajů. Teprve od 17. června začínáme vydělávat sami na sebe. Tzv. Den daňové svobody je pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. Mastercard posiluje bezpečnost Společnost Mastercard posiluje v oblasti kyberbezpečnostního poradenství. Oznámila strategickou investici do menšinového podílu ve firmě Picus Security a také spuštění nové platformy Cyber Front, jejímž účelem je simulace a vyhodnocování útoků.
29. Den daňové svobody
17.06.2022  TV Barrandov – Moje zprávy, 45%
Odkaz na nahrávku
Jaromír SOUKUP, moderátor Tak a dnes jedno výročí, teda výročí, dneska je Den daňové svobody, což je den, kdy přestáváme pracovat pro stát. Od 1. ledna až do dneška všechny peníze, který jsme vydělali, jdou státu ve formě daní a těch pojištění sociálních a zdravotních, a tak a ode dneška vyděláváme pro sebe, ono je to jako obrazně řečeno, jo, my samozřejmě vyděláváme průběžně, dostáváme výplatu a oni nám sráží ty daně a platíte to zdravotní a sociální pojištění, ale kdyby jako jste zaplatili na celý rok, jo, ty daně, tak teprve od zítřka byste dostávali peníze, jo, který už ale neobsahují ty daně, tak půl roku děláme pro stát a půl roku děláme pro sebe, no, mohlo by to bejt klidně i horší, že jo.
30. Přehled dalších zpráv
17.06.2022  Seznam.cz TV – Večerní zprávy, 40%
Odkaz na nahrávku
Dnes je den daňové svobody. Pijte méně čaje, vyzvala pákistánská vláda své občany. To vše už za chvíli ve Večerních zprávách televize Seznam. Dívejte se.
31. Zprávy Liberecko 17:00
17.06.2022  Hitrádio FM – Zprávy Liberecko 17:00, 40%
Odkaz na nahrávku
Dnešek je dnem daňové svobody. Jde o pomyslný okamžik, od kterého už jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby příjem připadá státu, na který tak letos pracujeme 167 dní. Je to o 8 dní méně než lodi. Thajsko ruší další covidová. Opatření počínaje 1. červencem nám pro vstup do země postačí pouze doklad o očkování nebo negativním testu. Tamní vláda už také nebude vyžadovat, aby lidé nosili roušky, když jsou venku. Zítra budeme znát jméno nového šéfa hokejového svazu zástupce Tomáše krále vzejde z pětice Otakar Černý Alois Hadamczik Dominik Hašek Bedřich Ščerban a Jiří Šlégr.
32. Zprávy 17:00
17.06.2022  Hitrádio FAKTOR – Zprávy 17:00, 40%
Odkaz na nahrávku
Dnešek je dnem daňové svobody. Jde o pomyslný okamžik, od kterého už jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby příjem připadá státu, na který takhle to zpracujeme 167 dní. Je to o 8 dní méně než loni. Thajsko ruší další covidová. Opatření počínaje 1. červencem nám pro vstup do země postačí pouze doklad o očkování nebo negativním testu. Tamní vláda už také nebude vyžadovat, aby lidé nosili roušky, když jsou venku. Zítra budeme znát jméno nového šéfa hokejového svazu zástupce Tomáše krále vzejde z pětice Otakar Černý Alois Hadamczik Dominik Hašek Bedřich Ščerban a Jiří Šlégr.
33. Zprávy 17:00
17.06.2022  Hitrádio City Brno – Zprávy 17:00, 40%
Odkaz na nahrávku
Dnešek je dnem daňové svobody. Jde o pomyslný okamžik, od kterého už jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby příjem připadá státu, na který tak letos pracujeme 167 dní. Je to o 8 dní méně než lodi. Thajsko ruší další covidová. Opatření počínaje 1. červencem nám pro vstup do země postačí pouze doklad o očkování nebo negativním testu. Tamní vláda už také nebude vyžadovat, aby lidé nosili roušky, když jsou venku. Zítra budeme znát jméno nového šéfa hokejového svazu nástupce Tomáše krále vzejde z pětice Otakar Černý Alois Hadamczik Dominik Hašek Bedřich Ščerban a Jiří Šlégr.
34. Odpoledne na Rádiu Z 14:30
17.06.2022  Rádio ZET – Odpoledne na Rádiu Z 14:30, 40%
Odkaz na nahrávku
Den daňové svobody v Česku je letos 12 dnů před průměrem eurozóny. Britské ministerstvo vnitra povolilo vydat Assange do Spojených států. Zítra nás čekají tropy celý den bude slunečno. mluvčí 4, Zprávy rádia ze. mluvčí 5, Česká republika ve spolupráci se skupinou ČEZ získala část kapacity v připravovaném terminálu na zkapalněný zemní plyn v Nizozemsku. Dnes napsal na Twitteru ministr průmyslu obchodu Josef týkala. Zvýší to podle něj energetickou bezpečnost.
35. Dopoledne na Rádiu Z 10:30
17.06.2022  Rádio ZET – Dopoledne na Rádiu Z 10:30, 40%
Odkaz na nahrávku
Den daňové svobody v Česku, který letos připadá na dnešek, je o 12 dnů před průměrem eurozóny. Tam připadá na 29. června mezi zeměmi organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj je Česko přesně v polovině. Online prodejce potravin společnost Rohlik Group získala od investorů přes 5 miliard korun. Peníze chce využít na zlepšování služeb a také na expanzi za hranice. mluvčí 3, Já po. mluvčí 1, Zprávách Ondřej Albrecht přidám pozvánku na svého dopoledního hosta dnes ve studiu přivítám cestovatele a jeskyňáře Marka Audyho.
1. Ohlédnutí se za ekonomickými událostmi uplynulého týdne
19.06.2022  blog.idnes.cz – David Kunc, 43%
Odkaz na originál
 Doufám, že jste oslavili v pátek den daňové svobody a přeji úspěšný start do nového týdne. URL| http://davidkunc.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=788575
1. Den daňové svobody v ČR je letos o 12 dnů před průměrem eurozóny
17.06.2022  euroskop.cz , 83%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody v ČR, který letos připadl na dnešek, je o 12 dnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 29. června. Mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) je Česko přesně v polovině. Vyplývá to z žebříčku, který dnes představil novinářům Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá. Označuje se jím pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.
1. Liberální institut: Na veřejné výdaje musíme letos pracovat 167 dní
22.06.2022  ekonomickymagazin.cz – red, 83%
Odkaz na originál
 Podle výpočtu Liberálního institutu vychází letos den daňové svobody na 17. června. Teprve od tohoto dne začínají všichni tuzemští zaměstnanci a podnikatelé vydělávat sami na sebe. Na veřejné výdaje jsme tak museli v tomto roce pracovat celých 167 dní. Dobrou zprávou však bezpochyby je, že oproti minulým dvěma „covidovým“ letem jsme se opět přiblížili o něco blíže k začátku roku. V letech 2020 a 2021 jsme na veřejné výdaje vydělávali dokonce 175 dní.
2. Den daňové svobody
23.06.2022  Náš region Česko , 70%
Odkaz na originál
 Krátce Den daňové svobody v ČR, který letos připadl na 17. června, je o 12 dnů před průměrem eurozóny. Tam připadl na 29. června. Mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj je Česko v polovině. Vyplývá to z žebříčku, který představil Liberální institut, který den daňové svobody počítá. Označuje se jím pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá státu.
Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.