fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Dominik Stroukal novým ředitelem Liberálního institutu

0

Správní rada jmenovala do funkce ředitele Liberálního institutu ekonoma a bývalého předsedu Mises Institutu pro Českou a Slovenskou republiku Dominika Stroukala. Mises Institut pod jeho vedením úspěšně zastával některé dřívější aktivity Liberálního institutu, zejména pak publikaci řady knih (sebrané dílo Fréderica Bastiata, Rothbardův Manifest svobody, Misesovu Hospodářskou politiku a mnohé další) a pořádal šest ročníků Letní akademie.

Dominik Stroukal má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické v Praze. Vedle studia ekonomie absolvoval Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. Tři roky byl předsedou Ludwig von Mises Institutu pro Českou a Slovenskou republiku, dva roky místopředsedou pro publikace. Přednáší na PPE programu VŠ CEVRO Institut, ekonomické předměty na Vysoké škole finanční a správní a na gymnáziu PORG. Profesně se věnuje ekonomii médií, teorii ekonomických systémů a jako ředitel společnosti Bitcoin consulting také kryptoměnám. Je autorem první české knihy o kryptoměnách „Bitcoin: Peníze budoucnosti“ a řady odborných i populárních článků.

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.