fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Echo Prime: Antivirus drží firmy v pasti. Zaměstnanci nepracují a jejich vyhození je příliš drahé

0

Podobný postoj zastává i Liberální institut, který Antivirus a jeho možné pokračování i po konci srpna tvrdě kritizuje. Podle něj je jednak administrativně náročný a navíc funguje i po třech měsících, i když mimořádná opatření kvůli koronaviru skončila. „Ukazuje to tak, že stát jen uměle udržuje pracovní místa, která by bez jeho podpory zanikla a velmi pravděpodobně zaniknou po skončení dotování mezd z programu Antivirus,“ uvádí institut ve studii.

Podle ředitele institutu Martina Pánka se vracením peněz za výpověď ukazuje, že je to další z nesmyslných programů. „Nemůžeme petrifikovat ekonomiku do stavu na začátku března a tvářit se, že tak už to má být napořád. Podle českého práva musí firma vyplatit zaměstnanci ze zákona až pět měsíčních platů, pokud ho chce vyhodit, což je neskutečně vysoký obnos. Ve srovnání s jinými zeměmi, které zpracoval litevský think-tank, nevychází vůbec dobře. Minimální odstupné ve výši dvou měsíčních platů je nejvyšší ze sledovaných zemí. Český trh práce vyšel jako mnohem svázanější než například švýcarský nebo dánský,“ řekl pro Echo24 Martin Pánek.

celý článek…

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.