fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Echo24: Vláda vyššími daněmi z tabáku porušuje sliby. Hrozí černý obchod a nelegální dovoz

0

„Nedomnívám se, že vláda má rozhodovat o tom, co je dobré pro naše zdraví, a nemá podle toho nastavovat hospodářskou politiku. Škodlivost cigaret a alkoholu je všeobecně známa, spotřebitelé nepotřebují o tomto být informováni vládou v podobě daní nebo obrázků na obalech,“ řekl pro Echo24 ředitel Liberálního institutu Martin Pánek.

Podle něj by vláda neměla jít cestou dalšího zdaňování ale spíše osekáváním výdajů. „Vláda letos přerozdělí téměř 50 procent toho, co vyděláme. Jistě, jedná se o výjimečný rok, příští rok se nejspíš vrátíme zpět někam ke 40 procent. I to je ale obrovské číslo. Nemyslím si, že vláda by měla hledat rezervy, kde brát další a další daně. Naopak, měla by začít snižovat výdaje. Pokud ale vláda skutečně chce najít nová naleziště daní, pak je načase legalizovat a zdanit marihuanu,“ dodal Pánek.

celý článek…

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.