fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Economic Freedom of the World

0
3. Česko spadlo v žebříčku ekonomické svobody o tři příčky. Tíží ho vláda a finance
10.09.2020  aktualne.cz – Ekonomika, ČTK, 67%
Odkaz na originál
V žebříčku tak spadlo o tři příčky oproti loňsku, vyplývá z indexu ekonomické svobody kanadského institutu Fraser, kterou publikoval Liberální institut. Nejsvobodnější zemí světa zůstal podle žebříčku Hongkong, naopak nejméně svobodná zůstala Venezuela. Index se zveřejňuje od roku 1996. Letos zveřejněné údaje vycházejí z dat roku 2018. Zpoždění je způsobeno tím, že je nutné počkat na údaje ze 162 zemí světa. Index se skládá z pěti ukazatelů, které se týkají velikosti státního sektoru, úrovně právního státu, mezinárodního obchodu nebo celkové regulace.
4. Česko si pohoršilo v žebříčku ekonomické svobody. Je na 25. místě
10.09.2020  seznam.cz – ČTK, 67%
Odkaz na originál
Vyplývá to ze zveřejněného žebříčku „Economic Freedom of the World Index“ (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser, o kterém dnes ČTK v tiskové zprávě informoval Liberální institut. Nejsvobodnější zemí světa zůstal podle žebříčku Hongkong, naopak nejméně svobodná zůstala Venezuela. „Zásahy do vlády práva, základu ekonomické svobody, ze strany Komunistické strany Číny negativně ovlivní ekonomickou svobodu v Hongkongu,“ předpovídá v tiskové zprávě Fred McMahon, ředitel výzkumu ekonomické svobody v institutu Fraser.
5. ČR si pohoršila na 25. nejsvobodnější ze 162 ekonomik světa
10.09.2020  zlato.cz , 67%
Odkaz na originál
Vyplývá to ze zveřejněného žebříčku „Economic Freedom of the World Index“ (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser, o kterém dnes ČTK v tiskové zprávě informoval Liberální institut. Nejsvobodnější zemí světa zůstal podle žebříčku Hongkong, naopak nejméně svobodná zůstala Venezuela. Index se zveřejňuje od roku 1996. Letos zveřejněné údaje vycházejí z dat roku 2018. Zpoždění je způsobeno tím, že je nutné počkat na údaje ze 162 zemí světa. Index se skládá z pěti ukazatelů, které se týkají velikosti státního sektoru, úrovně právního státu, mezinárodního obchodu nebo celkové regulace.
6. Česko se zhoršuje. Je 25. nejsvobodnější ze 162 ekonomik světa
10.09.2020  eurozpravy.cz , 67%
Odkaz na originál
Vyplývá to ze zveřejněného žebříčku „Economic Freedom of the World Index“ (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser, o kterém dnes ČTK v tiskové zprávě informoval Liberální institut. Nejsvobodnější zemí světa zůstal podle žebříčku Hongkong, naopak nejméně svobodná zůstala Venezuela. doporučujeme Index se zveřejňuje od roku 1996. Letos zveřejněné údaje vycházejí z dat roku 2018.
7. Česko spadlo v žebříčku ekonomické svobody o tři příčky. Tíží ho vláda a finance
10.09.2020  czpravy.cz , 66%
Odkaz na originál
V Nizozemsku, Rumunsku a na Kypru však udělali v rámci ekonomické svobody ještě větší pokrok, a tak Česko pro letošek předběhli,“ uvedl ředitel Liberálního institutu Martin Pánek. Při detailnějším pohledu na výsledky Česka je podle hlavního ekonoma Liberálního institutu Jiřího Nohejla mírné zhoršení u ukazatele velikosti vlády a financí. „Tento trend může být varující zvláště vzhledem k tomu, že v letech 2019 a 2020 mj.
8. ČR je 25. nejsvobodnější ekonomikou světa, meziročně si o tři příčky pohoršila
10.09.2020  investicniweb.cz , 66%
Odkaz na originál
V Nizozemsku, Rumunsku a na Kypru však udělali v rámci ekonomické svobody ještě větší pokrok, a tak Českou republiku pro letošek předběhli,“ uvedl ředitel Liberálního institutu Martin Pánek. Při detailnějším pohledu na výsledky Česka je podle hlavního ekonoma Liberálního institutu Jiřího Nohejla mírné zhoršení u ukazatele velikosti vlády a financí.
9. Česko se propadlo v žebříčku ekonomické svobody na 25. místo. V čele je Hongkong
10.09.2020  byznysnoviny.cz , 65%
Odkaz na originál
Ukázala to výroční zpráva Economic Freedom of the World 2020, kterou publikoval Liberální institut ve spolupráci s kanadským Fraser Institutem. „Ačkoliv si Česko v relativním srovnání o tři příčky pohoršilo, v absolutní míře ekonomické svobody si mírně polepšilo, a to dokonce na nejvyšší skóre od roku 1990. V Nizozemsku, Rumunsku a na Kypru však udělali v rámci ekonomické svobody ještě větší pokrok, a tak Českou republiku pro letošek předběhli,“ komentoval Martin Pánek, analytik Liberálního institutu.
10. ČR si pohoršila na 25. nejsvobodnější ze 162 ekonomik světa
10.09.2020  financni-web.cz , 42%
Odkaz na originál
Vyplývá to ze zveřejněného žebříčku „Economic Freedom of the World Index“ (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser, o kterém dnes ČTK v tiskové zprávě informoval Liberální institut. Nejsvobodnější zemí světa zůstal podle žebříčku Hongkong, naopak nejméně svobodná zůstala Venezuela. Praha – Česká republika je 25. ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 162 sledovaných států světa.
Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.