fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Foodnet.cz: ČR má podle indexu jednu z nejmenších regulací spotřeby potravin a tabáku

0

Regulace potravin, alkoholických nápojů, tabákových výrobků a elektronických cigaret je v České republice jedna z nejnižších. Lépe než ČR je na tom Německo. Naopak nejvíce spotřebitele omezují Norsko, Litva a Finsko. Vyplývá to z aktuálního vydání Indexu pečovatelského státu (Nanny State Index). který dnes vydal londýnský think-tank Institute of Economic Affairs (IEA). ČTK o tom informoval Liberální institut, který se na tvorbě indexu podílí.

Index měří, jak moc jednotlivé evropské státy omezují spotřebitele v konzumaci alkoholu, tabáku, jídla a nealkoholických nápojů. Index tak sleduje velikost a šíři zákazů, přímá omezení spotřebitelů nebo omezení prodeje. „Zatímco v prvních dvou vydáních v letech 2016 a 2017 byla Česká republika na samém spodku žebříčku, tedy byla nejméně pečovatelskou, v žebříčku 2019 přenechala titul nejméně pečovatelského státu Německu. Málokdy máme příležitost naše politiky za něco pochválit, natož je chválit za nečinnost. Když ale budou v neregulaci těchto odvětví pokračovat, bude to pro spokojený život obyvatel naší země ideální,“ uvedl ředitel Liberálního institutu Martin Pánek.

celý článek…

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.