fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Index byrokracie: Zmínky v médiích první dva dny (8)

0
  • 2. 10. 2018, Metro, s. 10, Pavel Hrabica: Papírování zabere menším firmám ročně až dva týdny Byrokracie zahlcuje české podnikatele. Ve srovnání s těmi slovenskými o něco víc. „V České republice stráví průměrná malá firma papírováním 233 hodin ročně,“ řekl deníku Metro analytik Centra ekonomických a tržních analýz Pavel Peterka. V porovnání s loňským rokem vzrostla zátěž o třiatřicet hodin. Liberální institut ve spolupráci se slovenským institutem INESS spočítal, kolik stojí byrokracie drobné podnikatele. Autoři se zaměřili na povinnosti, které má malá česká firma během jednoho roku provozu vůči úřadům. „A to jsme do této sumy nepočítali ty povinnosti, které firmy dělají i bez ohledu na povinnost, například účetnictví,“ dodává ředitel Liberálního institutu Martin Pánek. Navýšení podle rozboru způsobilo například loňské zavedení EET nebo letošní start GDPR. dostupné na webu »
  • 2. 10. 2018, Mladá fronta Dnes, s. 6, ČTK Průměrné firmě v Česku zabere v současné době „papírování“ 233 hodin ročně, což je o 33 hodin více než loni. Na dnešní tiskové konferenci k výsledkům mezinárodního projektu Index byrokracie to řekl analytik Centra ekonomických a tržních analýz Pavel Peterka, který na projektu spolupracuje s Liberálním institutem. Ze čtyř zemí, kde je index byrokracie měřen, zastává Česká republika druhé místo za prvním Slovenskem, kde firmy tráví papírováním 222 hodin. Třetí skončila Litva s 252 hodinami a poslední Ukrajina s 469 hodinami.
  • 1. 10. 2018, iHned.cz: Průměrná česká firma stráví papírováním 233 hodin ročně. Oproti loňsku přibylo 33 hodin, ukazuje Index byrokracie Průměrné firmě v Česku zabere v současné době „papírování“ 233 hodin ročně, což je o 33 hodin více než u loňského výsledku. Na dnešní tiskové konferenci k výsledkům mezinárodního projektu Index byrokracie to řekl analytik Centra ekonomických a tržních analýz Pavel Peterka, který na projektu spolupracuje s Liberálním institutem. Ze čtyř zemí, kde je index byrokracie měřen, zastává Česká republika druhé místo za prvním Slovenskem, kde firmy tráví papírováním 222 hodin. Třetí skončila Litva s 252 hodinami a poslední Ukrajina s 469 hodinami. „I když ČR na tom ve srovnání se sousedy není nejhůře, je děsivé, že v malé firmě musí jeden člověk pět týdnů na hlavní pracovní poměr pracovat jenom na papírování,“ míní ředitel Liberálního institutu Martin Pánek. celý článek »
  • 1. 10. 2018, Lidovky.cz: Čas strávený papírováním roste. U průměrné české firmy je to až 233 hodin ročně celý článek »
  • 1. 10. 2018, Reflex.cz: Index byrokracie: Průměrná malá česká firma stráví papírováním 233 hodin ročně, účetnictví nepočítaje Liberální institut ve spolupráci se slovenským INESS spočítal, kolik stojí byrokracie průměrnou malou českou firmu. Autoři se zaměřili na všechny známé povinnosti dané státem a jeho institucemi, které má typická malá česká firma během jednoho roku provozu. „V České republice stráví průměrná malá firma papírováním 233 hodin ročně,“ uvádí analytik Centra ekonomických a tržních analýz Pavel Peterka s tím, že je to sice o 33 hodin více než u loňského výsledku. Srovnání je však obtížné kvůli upravení metodiky. Ta byla mírně pozměněna, aby se výpočtu indexu mohlo zúčastnit více zemí. celý článek »
  • 1. 10. 2018, Roklen24.cz: Liberální institut ve spolupráci se slovenským INESS spočítal, kolik stojí byrokracie průměrnou malou českou firmu. Autoři se zaměřili na všechny známé povinnosti, které má typická malá česká firma během jednoho roku provozu. Liberální institut ve spolupráci se slovenským INESS spočítal, kolik stojí byrokracie průměrnou malou českou firmu. Autoři se zaměřili na všechny známé povinnosti, které má typická malá česká firma během jednoho roku provozu. „V České republice stráví průměrná malá firma papírováním 233 hodin ročně,“ uvádí analytik Centra ekonomických a tržních analýz Pavel Peterka, který na projektu od jeho počátku spolupracuje. celý článek »
  • 1. 10. 2018, Deník.cz: Byrokracie v Česku meziročně narostla. Papírování stojí firmy 233 hodin ročně Průměrná malá česká firma musí na byrokratické úkony vyčlenit pět pracovních týdnů ročně. K tomuto číslu dospěl Liberální institut ve spolupráci se slovenským INESS poté, co zrekapitulovaly všechny známé zákonné povinnosti. Objem papírování přitom meziročně citelně narostl. celý článek »
  • 1. 10. 2018, Novinky.cz: Průměrná firma stráví papírováním 233 hodin ročně. Ještě loni to bylo o 33 hodin méně Průměrná malá firma stráví v Česku papírováním 233 hodin za rok. Spočítal to český Liberální institut ve spolupráci se slovenským Institutem ekonomických a společenských analýz (INESS) v rámci takzvaného indexu byrokracie. Doba strávená povinným papírováním se za poslední rok prodloužila o 33 hodin. celý článek »
Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.