fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Index byrokracie

0

30. 9. 2019 SeznamZprávy: Nejbohatší Čech vás připojí k superrychlému internetu, nesnesitelné hodiny papírování a pivní úspěch Byrokratická zátěž pro podnikatele malých a středních firem v Česku se oproti minulému roku lehce snížila, alespoň podle Indexu byrokracie, který už třetím rokem zveřejňuje Liberální Institut. Stále ale čeští podnikatele stráví papírováním poměrně dost času, konkrétně 226 hodin ročně. Do tohoto čísla jsou započítány všechny povinnosti, které musí podnikatelé dělat navíc, například administrativu kolem zaměstnanců, provozu nebo změn v legislativě. (zdroj)

1. 10. 2019 iHned.cz: Krátké zprávy z domova, ze světa a z byznysu Průměrná firma stráví ročně papírováním 226 hodin. Průměrná malá firma v Česku vynaloží na účely byrokracie a papírování 226 hodin ročně. Vůči loňskému roku jde o zlepšení o sedm hodin. Vyplývá to z Indexu byrokracie, který znázorňuje všechny známé povinnosti, jež má typická malá firma během jednoho provozu v Česku. Index připravuje Liberální institut. V mezinárodním srovnání se ČR umístila na druhém místě za vítězným Slovenskem, kde průměrný malý podnikatel tráví byrokracií 221 hodin. (zdroj)

1. 10. 2019 Hospodářské noviny (str. 4): Průměrná firma stráví ročně papírováním 226 hodin Průměrná malá firma v Česku vynaloží na účely byrokracie a papírování 226 hodin ročně. Vůči loňskému roku jde o zlepšení o sedm hodin. Vyplývá to z Indexu byrokracie, který znázorňuje všechny známé povinnosti, jež má typická malá firma během jednoho provozu v Česku. Index připravuje Liberální institut. V mezinárodním srovnání se ČR umístila na druhém místě za vítězným Slovenskem, kde průměrný malý podnikatel tráví byrokracií 221 hodin.

1. 10. 2019 BusinessInfo.cz: ČR si oproti loňsku polepšila v Indexu byrokracie, pomoci by měl i ministerský balíček Liberální institut letos po třetí představuje ve spolupráci se slovenským think tankem INESS výsledky Indexu byrokracie. Index byrokracie znázorňuje všechny známé povinnosti, které má typická malá firma během jednoho provozu v České republice. Ministerstvo průmyslu a obchodu při té příležitosti představilo své současné aktivity: živnostenský balíček obsahující 10 konkrétních záměrů, které usnadní život malým a středním podnikatelům. (celý článek)

1. 10. 2019 Brněnský deník (str. 5): Administrativa malých firem se nepatrně snížila PRÁCE NAVÍC. Průměrná malá firma v ČR vynaloží na účely byrokracie a papírování 226 hodin ročně. Vůči loňskému roku jde o zlepšení o sedm hodin. Vyplývá to z Indexu byrokracie, který znázorňuje všechny známé povinnosti malých podniků. Index představil Liberální institut, který jej připravuje.

1. 10. 2019 E15 (str. 6): Drobná firma papíruje přes dvě stě hodin Průměrná malá tuzemská firma vynaloží na účely byrokracie a papírování kolem 226 hodin ročně. Oproti loňsku je to zlepšení o sedm hodin. Vyplývá to z Indexu byrokracie Liberálního institutu, který zachycuje všechny známé povinnosti, jež má typická malá firma v Česku.

1. 10. 2019 Metro (str. 6): Firemní papírování Průměrná malá firma v Česku vynaloží na účely byrokracie a papírování 226 hodin ročně. Ve srovnání s loňským rokem je to zlepšení o sedm hodin, vyplývá z Indexu byrokracie Liberálního institutu.

30. 9. 2019 Novinky.cz: Malá firma stráví papírováním 226 hodin ročně Průměrná malá firma v Česku potřebuje na vyřízení byrokracie 226 hodin ročně. Vyplývá to z analýzy Liberálního institutu zveřejněné v pondělí. I když jde vůči loňskému roku o mírné zlepšení, zátěž je stále velmi vysoká. (celý článek)

30. 9. 2019 iHned.cz: České firmy si polepšily v indexu byrokracie. Oproti loňsku stráví za rok papírováním o sedm hodin méně Průměrná malá firma v ČR vynaloží na účely byrokracie a papírování 226 hodin ročně. Vůči loňskému roku jde o zlepšení o sedm hodin. Vyplývá to z Indexu byrokracie, který znázorňuje všechny známé povinnosti, jež má typická malá firma během jednoho provozu v Česku. Index v pondělí představil Liberální institut, který jej připravuje. (celý článek)

30. 9. 2019 Deník.cz: Administrativní zátěž v Česku: Malé firmy stráví papírováním 226 hodin ročně Průměrná malá firma v ČR vynaloží na účely byrokracie a papírování 226 hodin ročně. Vůči loňskému roku jde o zlepšení o sedm hodin. Vyplývá to Indexu byrokracie, který znázorňuje všechny známé povinnosti, které má typická malá firma během jednoho provozu v Česku. Index dnes představil Liberální institut, který jej připravuje. (celý článek)

30. 9. 2019 Euro.cz: Byrokracie ubylo. Průměrná firma stráví papírováním 226 hodin ročně Průměrná malá firma v Česku vynaloží na účely byrokracie a papírování 226 hodin ročně. Vůči loňskému roku jde o zlepšení o sedm hodin. Vyplývá to Indexu byrokracie, který znázorňuje všechny známé povinnosti, které má typická malá firma během jednoho provozu v Česku. Index dnes představil Liberální institut, který jej připravuje. (celý článek)

30. 9. 2019 Frekvence 1 (Zprávy 12:00): Průměrná malá firma v Česku potřebuje na vyřízení byrokracie 226 hodin ročně Martin BENDA, moderátor: Průměrná malá firma v Česku potřebuje na vyřízení byrokracie 226 hodin ročně. Oproti loňskému roku je to sice zlepšení o 7 hodin, i nadále je ale výsledek příliš vysoký. Vyplývá to z Indexu byrokracie, který zveřejnil Liberální institut. V mezinárodním srovnání se Česko umístilo na druhém místě, hned za Slovenskem. Tam průměrný malý podnikatel stráví byrokracií o 5 hodin méně než u nás. Podstatně hůř jsou na tom podnikatelé ve Španělsku s 363 hodinami.

2. 10. 2019 Podnikatel.cz: Malá firma v ČR „zabije“ papírováním 226 hodin ročně, je to o 7 méně než loni Výsledky představil Liberální institut ve spolupráci se slovenským think tankem INESS. Průměrná malá firma v České republice vynaloží na účely byrokracie a papírování 226 hodin ročně, uvádí analytik Centra ekonomických a tržních analýz Pavel Peterka, který se na výpočtu Indexu byrokracie podílí. V porovnám s loňským rokem jde o zlepšení o 7 hodin. Výsledek 226 hodin je ale stále příliš vysoký, dodává Peterka. (celý článek)

7. 10. 2019 Týden (str. 47): Byznys v pohybu Ubylo byrokracie. Podnikatelé se mohou radovat! Podle Indexu byrokracie zveřejňovaného Liberálním institutem letos stráví průměrná malá firma papírováním o sedm hodin méně než loni. Česko je na tom navíc v celkovém počtu hodin druhé nejlepší hned za Slovenskem. To jsou dobré zprávy. Ty špatné jsou, že Index srovnává jen čtyři země a vedle Česka a Slovenska jsou v něm Litva a Španělsko. Snad ještě horší zpráva je, že ono vyřizování byrokracie tuzemským podnikatelům zabírá 226 hodin. To je víc než 28 pracovních dní. Na jednoho zaměstnance je to vlastně delší doba, než na jakou má nárok v případě dovolené. A možná si pak někteří i to volno rozmyslí při představě, kolik papírování navíc by to mohlo přinést.

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.