fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Jan Zahradil o volení a nevolení Barrosa

0

„Pane předsedající, pane předsedo Barroso, já jsem vás volil v roce 2004, protože vás předcházela pověst reformátora. V roce 2009 jsem už sice nevěřil, že jste reformátor, ale volil jsem vás stejně, abych dokázal, že naše skupina ECR se umí chovat konstruktivně. Věřte, že kdybyste kandidoval potřetí, což už kandidovat nebudete, tak bych vás už nevolil.“
Europoslanec Jan Zahradil nám při svém projevu v plénu 11. září 2013 prozradil, v čem spočívá jím tolik propagovaný eurorealismus. Totiž v euroskeptické rétorice, která je doprovázena zbabělými činy. V roce 2004 snad šlo hlasovat pro Barrosa z neznalosti. V roce 2009 ovšem již takový hlas mohl těžko někdo zdůvodňovat snahou o konstruktivní chování. Šlo zkrátka o opětovné posvěcení vlády socialistických eurobyrokratů, kteří jsou posedlí touhou nalajnovat život půl miliardě Evropanů do naprostého detailu. Nyní, když se opět blíží volby, chce si český europoslanec narychlo vybudovat image politika, který nejde s proudem. Jan Zahradil byl ale jedním z těch, kdo tento proud dvakrát pomáhal rozpohybovat. Jakkoliv nyní nešetří na adresu Barrosa, lidovců, socialistů, liberálů či zelených kritikou, měl by si uvědomit, že za euromejdan, který se vymkl z rukou, nese odpovědnost i on sám.
(zdroj)

Sdílej

O Autorovi

Marek Numerato vystudoval politologii na FSV UK a je stálým spolupracovníkem Liberálního institutu. Věnuje se vzdělávání a sportu.

Comments are closed.

All search results