fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Krach Merkelové vyvolá nejistotu v EU (ceskapozice.lidovky.cz)

0

Dominik Stroukal v debatě Jana Macháčka

Slušná politika

Ano, je to tak, skutečně je lepší vůbec nevládnout, než vládnout špatně. To, co pronesl šéf FDP Christian Lindner, je esencí klasického liberalismu a měli bychom být vděční, že to řekl nahlas.

Je zjevné, že je to složitá situace. Evropská unie se postupem času stávala více Německem, než se podařilo všem ostatním zemím EU stát se Evropskou unií. Jakýkoliv problém v Německu je i náš problém. Na druhou stranu, jakýkoliv pozitivní vývoj bychom měli sledovat se stejnou radostí. A současná situace je pozitivní. Slova šéfa FDP vrací naději na skutečně liberální politiku, které Západu desítky let chyběla. Jakkoliv je potřeba být vůči politice a politikům obezřetní, pokud bychom mu jeho slova věřili, šlo by o milý návrat ke starému dobrému laissez-faire, tedy „nechte nás být“.

Celý článek na http://ceskapozice.lidovky.cz/debata-jana-machacka-krach-merkelove-vyvola-nejistotu-v-eu-png-/debata-jana-machacka.aspx?c=A171123_101939_machackova-debata_houd

 

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.