fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Lidové noviny: Češi poslali Ukrajinkám na pilulky „po“ miliony

0

14.04.2022  Lidové noviny – MAGDALÉNA LANGOVÁ
strana: 1  rubrika: Titulní strana

Ruští vojáci na Ukrajině znásilňují ženy a dopouštějí se jiných hrůzných zločinů. Bývalý záchranář Vít Samek proto založil dobročinnou sbírku na pomoc ukrajinským ženám. Vybírá v ní peníze zejména na pilulky „po“, které se užívají po nechráněném pohlavním styku a zabraňují otěhotnění. Češi doposud poslali na transparentní účet více než dva miliony korun.

Samek se svým týmem odvezl na Ukrajinu již stovky potratových prášků. Další cestu plánuje na zítra. „Zdravotnická skupina EUC nám dodá 900 tablet za naprosto bezkonkurenční cenu přibližně sto korun za kus. Tímto zastavuji vaše nákupy po lékárnách, za které vám moc děkujeme,“ informoval v úterý na Facebooku bývalý pražský záchranář.

Na Ukrajinu zítra míří nouzová antikoncepce EllaOne 30 mg, která se musí použít nejpozději do pěti dní od nechráněného sexu. V lékárnách stojí normálně kolem 500 korun.

[…]

Na hranice s Ukrajinou jezdí společně s hudebním publicistou Václavem Hnátkem a ředitelem Liberálního institutu Martinem Pánkem pomáhat už od počátku ruské invaze. „Posléze jsme naši pomoc zefektivnili a zesílili. Konexe vedly ke konexím, až jsme některé mise zamířili přímo na Ukrajinu a jiné zase do Polska,“ popsal Pánek.

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.