fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Lidové noviny: Pandemická izolace neomezuje inovace

0

25.01.2021 Lidové noviny
strana: 10 rubrika: Ekonomika

Jsem introvert, a proto mi vyhovuje práce z domova mnohem více než open space kanceláře. Vyhovují vůbec někomu? Očekával bych, že jedním z důsledků koronavirové pandemie bude větší podíl práce z domova a větší flexibilita pracovní doby – tam, kde je to možné. Rozšíří se praxe, že na firemní náklady se budou zaměstnancům zlepšovat domácí pracovny – budou firmy platit za své zaměstnance domácí internetové připojení? To teprve uvidíme. Nemyslím si však, že by firmám vyhovovalo zcela zrušit práce z kanceláře, a to ani těm, u nichž to lze.

Spousta zaměstnanců bude chodit do kanceláře třeba jen jednou týdně, zatímco doteď bylo považované za velkou flexibilitu, když tam jednou týdně nemuseli. Firmy to asi přiměje zmenšit kanceláře a přejít na hotdesking (zaměstnanci nebudou mít vlastní stůl).

Zda to má speciální negativní efekt na kreativní povolání, neumím říci, ale nezdá se mi, že pro kreativitu a inovace je nutné být ponořen v týmu jako okurka v láku. I kreativec potřebuje klid na práci, aby své nápady mohl rozvinout.

MARTIN PÁNEK

ředitel Liberálního institutu

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.