fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Lidové noviny: Uzavření továren je ekonomická sebevražda

0

Lidové noviny
strana: 11 rubrika: Ekonomika

MartinPánek: Miliony méně než miliardy

Považuji za nutné na začátku zdůraznit, že situace je natolik špatná pouze vinou české vlády, která kupí chybu na chybu, a Evropské komise, která schvaluje vakcíny pomalu. Každý den pandemie stojí české rezidenty zhruba 866 milionů korun na uniklém hrubém domácím produktu. Jeden týden pandemie nás stojí více než proočkování celé dospělé populace dvěma dávkami vakcíny od Pfizeru/BioNTechu. Politikům pořád nedošlo, jak neskutečně drahá tato pandemie je. A to se bavíme pouze o hospodářských škodách. Když započteme zbytečná úmrtí a dlouhodobé zdravotní následky, domácí násilí, odložené lékařské zákroky a psychické problémy, je celkový účet ještě mnohem vyšší.
Nejsem si jistý, zda je nutné továrny rovnou zavřít. Provést každý den ráno PCR test všem zaměstnancům a pozitivní poslat domů s plnou kompenzací mi přijde pro českou společnost výhodný kšeft. Vláda by konečně měla vzít rozum do hrsti a pochopit, že miliony jsou méně než miliardy.

MARTIN PÁNEK

ředitel Liberálního institutu

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.