fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Medicína.cz: Alternativy snižování rizik spojených s kouřením

0

Pro vědecky podloženou regulaci v oblasti závislostí je nutné vést konstruktivní a vyvážený dialog mezi odborníky a státní správou. Cesta od teoretických konceptů a politických prohlášení k účinné regulaci je však komplikovaná. Proto Hospodářská komora ve spolupráci s Think tankem Racionální politiky závislostí (IRAP) zorganizovala v pátek 11. března 2022 veřejnou debatu o přínosech strategií snižování rizik v souvislosti s užíváním tabáku (Tobacco Harm Reduction, THR), roli nikotinových alternativ cigaret pro snižování zdravotní zátěže kouření a dopady nevyvážených závislostních politik, která se konala pod záštitou předsedy Výboru pro zdravotnictví Senátu PČR MUDr. Romana Krause MBA.

[…]

Jediná země, která má pouze neuvěřitelných 5% kuřáků klasických cigaret, je právě zmiňované Švédsko, které významně podporuje přístup minimalizace rizik a škod.Tuto tezi dle Jana Mošovského, Msc. výzkumného pracovníka z Anglo-americké vysoké školy v Praze potvrzují odborné publikace i samotná behaviorální data. Účastnicí semináře se proto shodli, že zdravotní politika by se měla řídit vědou, nikoli předsudky nebo dogmatem.

celý článek…

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.