fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

MF Dnes: Proč jsem liberální demokrat

0

MF Dnes, 19. ledna 2019, s. 13, Martin Pánek:

Bitva o liberální demokracii se přiostřuje. Ředitel Liberálního institutu Martin Pánek reaguje na text Proč nejsem liberálem ekonomky Hany Lipovské, která napsala: „Liberální demokracie nahrazuje vládu většiny nadvládou zájmových skupin, které bezskrupulózně prosazují zájmy části proti celku.“

Článek analytičky Institutu Václava Klause Hany Lipovské s názvem Proč nejsem liberálem (MF DNES, 2. ledna 2019) je dalším pokračováním útoku tohoto institutu proti liberální demokracii, který trvá již téměř dva roky. Prvním výstřelem byl článek Ladislava Jakla On nám někdo v tichosti přepsal ústavu? a útok dále pokračoval seminářem a sborníkem institutu. K tématu se vyjádřili snad již téměř všichni jeho analytici včetně exprezidenta Klause. Jakkoliv si Václava Klause a jeho institutu vážím a považuji řadu jeho analytiků za nositele bystrých myslí, nemohu souhlasit s tímto nepochopením termínu liberální demokracie a s vymezováním se proti němu.

[…]

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.