fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Novinky.cz: NKÚ státu naložil zaslouženě, míní analytici

0

Problematikou byrokratického zatížení podnikatelů se v Česku již druhým rokem zabývá takzvaný index byrokracie Liberálního institutu a INESS. Po celou dobu se na projektu podílí analytik Pavel Peterka Centra ekonomických a tržních analýz (CETA).

„To, že platba daní trvá 230 hodin, je naprosto absurdní. Hůře na tom jsou už jen Bulhaři, někteří jižané a ostatní země Visegrádské čtyřky. Stovky hodin práce, které spolkne placení daní a vyhovění mnoha dalším požadavkům veřejné správy, jsou nepříjemností pro velké firmy,“ uvedl Peterka pro Novinky.

Průměrná firma stráví papírováním 233 hodin ročně. Ještě loni to bylo o 33 hodin méně

„Pro malé firmy, které jsou páteří české ekonomiky, jsou pak mnohdy likvidační. Majitel malého podniku pak místo podnikání vyplňuje papíry pro úředníky, kterých kvapem přibývá. Takové prostředí nelze rozhodně považovat za zdravé a vhodné pro rozvoj podnikání, které je pro blahobyt každé země klíčové,“ dodal.

celý článek »

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.