fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Očkování světa je v našem zájmu

0

21.12.2020 Lidové noviny
strana: 12 rubrika: Ekonomika
debata Jana Macháčka

Martin Pánek: Nezodpovědnost regulátorů

buy viagra online

Vlády mají primární povinnost vůči svým občanům, ale kdy jindy by měly pomoci i ostatním zemím, když ne teď? Namísto většinou kontraproduktivní zahraniční pomoci by vlády mohly celý tento rozpočet použít na nákup a distribuci vakcín pro chudé země. Asi dává smysl podporovat primárně geografické sousedy, ale pokud se chceme vrátit ke svobodnému cestování, pak jen to nestačí. Je to dobrá nejen zdravotní, ale i zahraniční politika.
Politika regulátorů je absolutně nesmyslná a nezodpovědná. Ve chvíli, kdy vakcíny dostaly certifikaci ve Spojeném království, měl ji převzít americký a evropský regulátor a v těchto zemích se mělo okamžitě začít s vakcinacemi. Na koronavirus umírají tisíce lidí denně, proto není čas na hraní na svém písečku kvůli pocitu vlastní důležitosti.
Absolutně šílený je nápad Ursuly von der Leyenové, že členské země Evropské unie začnou vakcinovat společně. Proč? Kdo je rychleji připravený, má vakcinovat. Proč by měl čekat a nechat umírat lidi jen proto, že v jiných státech vládnou místo politiků nezodpovědní hochštapleři?

MARTIN PÁNEK

ředitel Liberálního institutu

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.