Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Proč Ševčík nemůže být členem Liberálního institutu

0

Jedna z příčin, proč děkan Ševčík z Národohospodářské fakulty VŠE v Praze nemůže být a není členem Liberálního institutu, přestože byl z něho vyloučen před lety z jiných důvodů…

Pro pobavení zhlédněte pořad 90′ ČT24 z 24. 1. 2018: http://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/218411058130124/ Tématem byli prezidentští kandidáti Miloš Zeman a Jiří Drahoš, diskutovali o nich jejich příznivci Miroslav Ševčík (za Zemana) a Jiří Grygar a Petr Janda (za Drahoše).

A pro připomenutí jedna citace z knihy M. Zemana Jak jsem se mýlil v politice (str. 213–214):

Před rokem 1996 jsem se v televizních diskusích musel utkávat i s dosti podřadnými partnery. Jedním z nich byl jakýsi Ševčík, který je dnes ředitelem Liberálního institutu a ostře pravicovým ekonomickým „analytikem“ (opět if any), zaplevelujícím televizní zpravodajství. Zdvořile jsem mu vytknul, že před sametovou revolucí učil dějiny ekonomických učení na Ústavu marxismu-leninismu Vysoké školy ekonomické a zkoušel své studenty mj. i z děl Vladimíra Iljiče Lenina. Ševčík to rozhořčeně odmítl. Asi tak za měsíc jdu znova do televize a redaktor Jan Martínek mi povídá: „Pane předsedo, po vaší diskusi se Ševčíkem jsem dostal několik set dopisů od jeho bývalých studentů, a několik dokonce poslalo fotokopie svých indexů na důkaz, že jste s tím Leninem měl pravdu.” A to jsem ještě tehdy netušil, že Ševčík byl delegátem mimořádného sjezdu Komunistické strany Československa v prosinci 1989.

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.

All search results