fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Reflex.cz: Nejliberálnějším senátorem je Kubera

0

Ze současných senátorů hlasoval dosud nejliberálněji místopředseda Senátu a teplický primátor Jaroslav Kubera. Ve Skóre senátorů, které představil Liberální institut, obdržel nejvyšší hodnocení. Hlavním kritériem je hlasování proti omezení svobody a posílení moci státu nad občany, tedy klasicky liberálně.

Skóre ve skutečnosti o dva procentní body vyhrál Kuberův spolustraník Pavel Eybert, jemuž však mandát skončil již před dvěma lety. Do výsledků se navíc dostali pouze ti, kdo se účastnili alespoň třetiny hodnocených hlasování. Liberální institut navázal na loňský výzkum, na základě kterého vyhlásil nejliberálnějšího poslance. Tím se stal František Laudát z TOP 09.

„Je skvělé, že v České republice stále máme liberální senátory,“ chválil si výsledky ředitel institutu Martin Pánek. I místopředseda Senátu měl z výsledků radost. „Jsem potěšen, i když bojuji na dvou frontách, ve skutečnosti jsem konzervativec,“ hodnotil výsledky Kubera.

celý článek »

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.