fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Šéf Liberálního institutu: Bitcoin je hra a ukázka toho, jak lidé reagují na média (CT24.cz)

0

Propad o více než dva tisíce dolarů zaznamenala v posledních dnech digitální měna bitcoin. Ztrátu hodnoty způsobila mimo jiné situace v Číně. Tamní vláda totiž nařídila kryptoměnovým burzám se sídlem v Pekingu zastavit obchodování. Virtuální měnu navíc nedávno kritizoval i generální ředitel největší americké banky JPMorgan. Podle něj jde o podvod. Ředitel Liberálního institutu Dominik Stroukal si to nemyslí. V úterních Událostech, komentářích poznamenal, že právě JP Morgan bitcoiny nakupuje, banka tedy měně pravděpodobně věří.

Dominik Stroukal z Liberálního institutu navíc nevidí propad bitcoinu až tak dramaticky. Virtuální měna sice padla o dva tisíce dolarů dolů, vzápětí ale o tisícovku zase narostla. Cena je tedy na čtyřech tisících dolarů.

„Když se to srovná s propady, které dřív byly z 12 dolarů třeba na 2 dolary, tak procentuálně to zase není takový propad. Procentuálně je ta volatilita dneska nižší, než bývala dřív,“ vysvětluje Stroukal.

Více na http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2247733-sef-liberalniho-institutu-bitcoin-je-hra-a-ukazka-toho-jak-lide-reaguji-na-media

 

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.