fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Seznam Zprávy: „Sláva hrdinkám.“ Ke znásilněným ženám na Ukrajině putuje pomoc z Česka

0

Znásilnění a sexuální napadení patří mezi válečné zločiny. A právě jich se ruští vojáci ve velkém dopouští na Ukrajině. Češi teď do oblastí, z nichž se Rusové stáhli, posílají nouzovou antikoncepci.

Článek

Na začátku to bylo pár příspěvků na sociálních sítích. „Ahoj, prosím tě, teď mi psala kamarádka z domobrany, že obce osvobozené od skřetů (přezdívka pro ruské vojáky, pozn. red.) potřebují ASAP (co nejdříve to bude možné) co největší množství Postinoru a podobných přípravků, detaily psát nechci, je to k blití,“ napsal Čech bojující vedle Ukrajinců Vítu Samkovi.

Samek zprávu vyvěsil ve čtvrtek na Facebooku s tím, že lidi žádá o příspěvek na velký nákup nouzové antikoncepce, kterou v příštích dnech doveze na Ukrajinu. Za jediný den se na tyto účely vybralo přes 1,3 milionu korun.

Na Facebooku Samek v pátek odpoledne uvedl, že spolu s kolegy Martinem Pánkem a Václavem Hnátkem pořídili 479 tablet přípravku ellaOne. A ty chtějí dopravit na Ukrajinu.

celý článek…

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.