fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Skóre europoslanců: Odhalení v úterý 21. května!

0

Po vzoru našich projektů Skóre poslanců a Skóre senátorů spouštíme před nadcházejícími evropskými volbami nový projekt Skóre europoslanců.

Cílem projektu je přiblížit občanům hlasování poslanců Evropského parlamentu o těch nejdůležitějších směrnicích, nařízeních nebo dohodách o volném obchodu. Identifikovali jsme téměř sto klíčových hlasování za uplynulé volební období, u nichž naši analytici provedli audit hlasování. Zjistili jsme tak, kteří europoslanci jsou nejliberálnější a kteří naopak nejméně liberální. Z našich výsledků také vyplývá účast českých europoslanců na klíčových hlasováních.

Věnovat se budeme také tématu, jak koresponduje hlasování europoslanců s názory jejich národní strany. Např.: Prosazují europoslanci za ANO politiku Andreje Babiše? Vše bude podloženo otevřenými daty a kvalitní analýzou.

Jménem Liberálního institutu si Vás dovoluji pozvat na tiskovou konferenci, která proběhne
v úterý 21. května 2019 od 9:00 v Bistro‘Os, Ostrovní 28, Praha 1.

Na tiskové konferenci vystoupí:

Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu
David Bartas, ředitel Centra pro výzkum Evropské unie v Liberálním institutu
Petr Bartoň, hlavní ekonom investiční skupiny Natland
nejliberálnější europoslanec, jméno bude odhaleno na tiskové konferenci

Seznámíme Vás s výsledky a zodpovíme všechny vaše dotazy. Věříme, že naším projektem přispějeme do předvolební debaty a pomůžeme voličům s jejich rozhodnutím.

Svou účast prosím potvrďte na email info@libinst.cz.

Těšíme se na viděnou

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.

All search results