fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Výroční přednášku přednese Daniel Hannan 14. května

0

Výroční přednášku Liberálního institutu přednese Daniel Hannan, europoslanec za Konzervativní stranu Velké Británie a prezident Iniciativy za volný obchod. Výroční přednáška se koná 14. května v 18:00 v Cevro Institutu.

Akademická rada Liberálního institutu zvolila laureátem Výroční ceny pro rok 2018 Daniela Hannana.

Daniel Hannan je britský autor, žurnalista, politik a akademik. Od roku 1999 je europoslancem za Konzervativní stranu Velké Británie a od roku 2018 zakládajícím prezidentem Iniciativy za volný obchod (Initiative For Free Trade). Je autorem několika knih, např. The Plan: Twelve Months to Renew Britain o reformním programu pro Británii, Why Vote Leave o tom, proč měla Británie odejít z EU, nebo How We Invented Freedom & Why It Matters, kniha o pozitivním vlivu anglicky mluvících zemí na svobodu jednotlivce a hospodářský rozvoj. Bývalý viceguvernér ČNB Mojmír Hampl knihu označil za knihu roku.

Hannan píše pravidelné sloupky do významných médií, např.  Sunday Telegraph, Daily Mail, Guardian,  Daily Telegraph, Sun, Spectator nebo Wall Street Journal a je šéfredaktorem čtvrtletníku Conservative. Mezi lety 2009 a 2018 byl generálním sekretářem evropské politické strany Alliance of Conservatives and Reformists in Europe, jejímž prezidentem je český europoslanec Jan Zahradil.

Deník Guardian Hannana označil za muže za brexitem, deník Financial Times dokonce za mozek brexitu. Hannan byl jedním ze zakladatelů Vote Leave, později oficiálně designované jako oficiální kampaň za vystoupení Británie z EU. Jelikož kampaň uspěla a Velká Británie odchází z EU a jelikož světový obchod potřebuje nový impuls k liberalizaci, jsme přesvědčeni, že jeden ze strůjců brexitu, úspěšný politik, prezident think-tanku bojující za svobodný obchod a intelektuál jako Daniel Hannan je v roce brexitu a v roce narůstajících napětí v mezinárodním obchodě unikátně kvalifikovaným laureátem Výroční ceny Liberálního institutu 2018.

Ve svojí přednášce se mj. zaměří také na vliv brexitu na prosperitu Velké Británie a Evropské unie, na ochranářskou a paternalistickou politiku Evropské unie v kontrastu s tradičně liberálním britským přístupem a na výhodnost a nevýhodnost odchodu z Evropské unie pro londýnské City.

Program 14. května bude ještě upřesněn, avšak budeme začínat již v odpoledních hodinách, nejspíše v 15:30. Hlavní část programu, přednáška Daniela Hannana bude od 18:00 a bude trvat přibližně 40 minut, poté bude následovat diskuse s publikem a neformální zakončení akce u drobného občerstvení.

Výroční cenu 2017 jsme předali Johnu Taylorovi, reportáž čtěte zde »

Událost na Facebooku »

Malá ochutnávka z projevů Daniela Hannana v Evropském parlamentu:

Prosíme o registraci na info@libinst.cz, popř. použijte registrační formulář:

Partneři:

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.