fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut

Globální oteplování může za…všechno!

0

Cestovatel Tim Flannery tvrdí, že si vdavekchytivé ženy ze severokeňského kmene Samburu berou za muže starší příslušníky kmene (víceženství je zde dovoleno) místo toho, aby se poohlížely po mladších. Těch na ocet zůstává čtyřicet tisíc. Příčinou je globální oteplování.

Propustkou do dospělosti (a tedy i manželství) je v tomto kmeni mužská obřízka, kterou ale podle tradice lze provádět pouze jednou za 7 let, a to tehdy, když se shromáždí dostatek potravin na bujaré oslavy. A protože globální oteplování mění pozorované pravidelnosti v příchodu dešťů, špatně se plánuje, jak hospodařit s dobytkem. Toho ubývá, takže není dost na oslavy a obřízka se už dvakrát nekonala, nejsou dospělí muži. Zjevné, ne? Sice by dávalo větší smysl napsat, že tamější kmen má stupidní zvyky, a proto se mladí muži nežení, ale to není politicky korektní. Najít viníka je přeci tak snadné!

Nejnovější položkou v seznamu absurdit, které připíšeme globálnímu oteplování, může být zvýšený počet zdivočelých koček toulajících se v ulicích Melbourne. Ten se blíží půl milionu. Pracovník organizace na ochranu práv zvířat vysvětluje:

Teplejší počasí zlepšuje podmínky pro rozmnožování koček, prodlužuje plodné období a snižuje přirozenou úmrtnost. Důsledkem jsou tisíce narozených koťat.

Ve světě médií panuje jakási asymetrie. Globální oteplování je příčinou všeho zlého. Když někdo řekne nahlas, jako třeba Bjorn Lomborg onehdy v Praze, že změna klimatu může mít i positivní dopady, zelení hlupáci se smějí. Něco tady nehraje.

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.