fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Gonda, P. & Chalupníček, P. (2007): Na obranu svobodného trhu

0
Book Cover: Gonda, P. & Chalupníček, P. (2007): Na obranu svobodného trhu

Kniha Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika a Liberálního institutu Na obranu slobodného trhu (2007) pozostáva z trinástich prednášok renomovaných a vo svete uznávaných osobností, ktoré odzneli na pozvanie Konzervatívneho inštitútu v Bratislave a na pozvanie Liberálního institutu v Prahe. V knihe si možno prečítať napríklad príspevky nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu v roku 1986 Jamesa M. Buchanana, prezidenta ČR Václava Klausa a prezidenta Cato Institute Williama A. Niskanena.

Texty prednášok v slovenskom alebo českom a zároveň v anglickom jazyku sú zamerané na problémy súvisiace s regulovaním trhu a na predpoklady fungovania spontánneho poriadku v spoločnosti.

Původní kniha byla vytištěna tak, aby na otevřené dvojstraně proti sobě byl text český/slovenský na levé straně a anglický na pravé straně. V PDF ke stažení jsou pro lepší čitelnost zachovány pouze české a slovenské texty, takže číslování stran jde po dvou.

Přidáváme i druhé PDF s plným textem knihy, tedy s jednou stranou česky/slovensky a druhou stranou anglicky.

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.