fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

CNN Prima News: K věci

0

10.07.2023  CNN Prima News – K věci 12:30
pořadí: 1

Libor Vondráček: To je, to je trošku jiný počet, daňové břemeno, tak, jak to vypočítává liberální institut, tak je přes 63 %.

Složená daňová kvóta znamená, že máme den daňové svobody. Letos jsme ho měli, mám za to 13. června. To znamená, to je něco, co třeba na tom žebříčku ve srovnání se státy Evropské unie je někde uprostřed možná trošku níže.

Moderátor: Který ten výpočet použijeme, ale daňové rozhodně není nadprůměrné.

Libor Vondráček: V Česku mají den daňové svobody. Mám za to na konci března. V České republice. Za doby první republiky byl den daňové svobody 19. února.

Moderátor: Zase to může být zavádějící, protože u nás je třeba nadprůměrně vysoké sociální pojištění, zdravotní pojištění, ale je to o tom, jak je u nás nastavený zdravotní systém lékaři, tak za drtivou většinu výkonu neplatíte. Kdežto v jiných zemích je to třeba jinak, takže ono samozřejmě tohle nelze od sebe.

Libor Vondráček: Od dělat, ono se to počítá samozřejmě všechno dohromady. Den daňové svobody tam zahrnuje i tyto skryté.

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.