fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

CNN Prima News: Ranní vysílání

0

23.09.2023  CNN Prima News – Ranní vysílání 09:00
pořadí: 1

Josef Kluge, moderátor: No a my už jsme teď ve spojení s naším dalším hostem, kterým je ekonom Martin Pánek, pěkné dopoledne i vám.

Martin Pánek: Hezké dopoledne, děkuju za pozvání.

Josef Kluge, moderátor: Právě s ohledem na brexit, změnily se podle vás vztahy mezi Francií a Británií po brexitu, jak teď tyto dvě země spolupracují.

Martin Pánek: Tak určitě se změnily, i když dneska jsou to dvě země, vlastně třetí nemají ty společné orgány Evropské unie, takže se nepotkávají každý den, každý týden v Evropském parlamentu jejich zástupci Evropské unie a.A tak dál, takže samozřejmě, že ty vztahy jsou ty založené na svých komunálních vztazích.

Josef Kluge, moderátor: Brexit stojí Velkou Británii zhruba 100 miliard liber ročně.Dá se říct, co vše toto číslo zahrnuje a je to reálná cifra. Myslíte si?

Martin Pánek: Já se omlouvám, já jsem vás teďka neslyšel, ale zpochybnil bych to, že, že brexit stojí Velkou Británii 100 miliard ročně, například od roku. Tedy finále má rychlejší hospodářský růst než eurozóna i než Evropská unie jako taková, takže záleží na tom, na jaká data se podíváte, není to tak jednoduché.

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.