fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Debata Jana Macháčka: Svět se po koronakrizi změní. Ale ne v turistice

0

Zkušenosti, například z dvacátých let 20. století, ukazují logickou věc – po skončení pandemie budou lidé utrácet jako opilí námořníci a užívat si znovunabyté svobody. Řada z nich navíc bude mít po roce či dvou docela dost vynucených úspor a hlad po cestování bude velký. Proti tomu působí bankrot živností velké části lidí a restauračních a hotelových zařízení v cílových destinacích, případně i leteckých společností nebo cestovních kanceláří.

Nejspíš ale nepůjde o skokovou změnu. Země se budou otvírat postupně, a leckde zřejmě zůstanou v platnosti různá omezení. Lidem, jako je pražský primátor Zdeněk Hřib, kteří říkali hesla jako Prahu Pražanům (a Komárno komárům), opičí pracka v uplynulém roce splnila sny o Praze bez turistů. Snad se do předchozího stavu vrátíme co nejrychleji.

Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu

Zdroj: https://ceskapozice.lidovky.cz/debata-jana-machacka/svet-se-po-koronakrizi-zmeni-ale-ne-v-turistice.A210311_174744_machackova-debata_lube

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.