fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Den daňové svobody 2023 (50)

0
1. Den daňové svobody 2023
13.06.2023  finparada.cz – Tomáš Smetana, zpráva dendanovesvobody.cz / foto: AdobeStock, 82%
Odkaz na originál
 Dnes je Den daňové svobody, který představuje pomyslnou hranici, která rozděluje kalendářní rok do dvou období. Po 13. červnu 2023 již lidé začnou vydělávat sami na sebe. Do té doby, celých 163 dní, pracují pouze pro stát. Letošní Den daňové svobody je o čtyři dny dříve než loni. Více o daních najdete zde: – Jak na daňové přiznání: co všechno se nově mění a na co si dát pozor? více zde – Daňové přiznání: Co vše si můžete odečíst a kde ušetřit?
2. Užijte si den daňové svobody. Brzy ho budeme „slavit“ až po slunovratu
13.06.2023  finmag.cz – Pavel Jégl, 71%
Odkaz na originál
 Nastává den daňové svobody, začínáme vydělávat sami na sebe – a to dřív než loni. Důvod bouchat šampaňské ale nemáme. Stát totiž s daněmi brzy přitlačí. Věříte snad státu, že peníze, které vám bere vdaních, utrácí rozumně? Mělo by vás to zajímat, protože vybírá pořádné sumy. Názorně to dokládá den daňové svobody, který poskytuje obrázek o tom, kolik stát ukrojí z výdělků. Den daňové svobody ukazuje, do jaké míry může jedinec svobodně rozhodovat o tom, jak naloží svydělanými penězi.
3. Zprávy
13.06.2023  Rádio ZET – Zprávy 08:00, 67%
Odkaz na nahrávku
Dnes podle výpočtů Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu. Ode dneška půjdou na konto občanů. Češi na stát pracovali 163 dní, o čtyři dny kratší dobu než loni. Ve srovnání se zeměmi organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, tedy OECD, je v Česku den daňové svobody. Později průměr organizace byl 6. června.
4. Zprávy
13.06.2023  ČT 24 – Zprávy 06:00, 67%
Odkaz na nahrávku
 Podle výpočtu Liberálního institutu nastává v Česku den daňové svobody. Zatímco dodneška všechny letošní příjmy lidí teoreticky připadaly státu, po zbytek roku půjdou na konto občanů. Den daňové svobody letos nastal po 160 třech dnech. To je o čtyři méně než před rokem. Stále však v Česku nastává o týden později oproti průměrům průměru v rámci zemí. Organizace pro hospodářskou spolupráci.
5. Zprávy v 7:00
12.06.2023  Country rádio – Zprávy v 07:00, 46%
Odkaz na nahrávku
Letos budeme pracovat na odvody daní 168 dní, den daňové svobody tak připadne na 17. června, bude o dva dny dřív než v loňském roce. V evropském srovnání je Česko zhruba uprostřed na úrovni Španělska. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého míří veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho příjem připadá státu. Turistika je v průzkumech dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších způsobů trávení volného času.
6. Svobodní: Od zítra nepracujeme na stát
12.06.2023  parlamentnilisty.cz – PV, 46%
Odkaz na originál
 Komentář na veřejném facebookovém profilu strany ke Dni daňové svobody. „Chceme-li, aby v našich zemích vyrůstali další Baťové, musíme tu pro ně vytvořit podmínky, za kterých kdysi Baťa vyrostl,“ to jsou slova Libora Vondráčka hodící se ke Dni daňové svobody. Tato slova jasně poukazují na rozdíl mezi datem konání Dne daňové svobody v roce 1929 (19. února) a letos (až 13.
1. Češi letos na stát pracovali 163 dní, o 16 dní více než před pandemií
13.06.2023  ekonomika.iDNES.cz – mar, 84%
Odkaz na originál
 Na úterý připadá podle výpočtů Liberálního institutu den daňové svobody. Češi letos na stát pracovali 163 dní, to je o 4 dny méně než loni, avšak o 16 dní více než před pandemií. Vyplývá to z žebříčku, který v úterý představil Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá. Dnem daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana.
2. Nastal den daňové svobody. Pracovat na stát jsme přestali o čtyři dny dříve než loni
13.06.2023  novinky.cz – Adam Kahánek, 84%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody, tedy teoretický termín, kdy jsme osvobozeni od placení daní, letos připadl na 13. června. Od začátku roku až do tohoto data, konkrétně po dobu 163 dní, odváděli lidé své výdělky na pokrytí všech veřejných výdajů. Vychází to z propočtů českého think-tanku Liberální institut. „Den daňové svobody představuje pomyslnou hranici, jež rozděluje kalendářní rok do dvou období – v části roku do Dne daňové svobody je třeba vydělat na pokrytí výdajů státních a veřejných institucí.
3. Právě dnes
13.06.2023  CNN Prima News – Právě dnes 11:00, 83%
Odkaz na nahrávku
 Josef KLUGE, moderátor A právě prožíváme den daňové svobody až do něj v letošním roce teoreticky.Veškeré příjmy lidí šly státu, teď už jim příjmy zůstanou. Češi tak na stát pracovaly 163 dní, o čtyři méně než loni. Průměr členských zemí, organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj je 6. června. V tomto ohledu je na tom Česko tedy o něco hůř. Od roku 2000 jsme na tom byli nejlépe v roce 2018, kdy jsme daňovou svobodu slavili, 22. května, naopak nejpozději k tomu došlo v roce 2021, a to bylo 25.
4. Letos jsme 163 dní pracovali na stát. Ode dneška už děláme na sebe
13.06.2023  roklen24.cz – Roklen24, 82%
Odkaz na originál
 Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. Celých 163 dní jsme v České republice pracovali a podnikali na pokrytí letošních veřejných výdajů. Teprve od dnešního dne začínáme vydělávat sami na sebe. Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do „nového normálu“ velkých vládních výdajů a velkých schodků veřejných rozpočtů.
5. 13. června 2023: Dnešek je Dnem daňové svobody!
13.06.2023  kurzy.cz – Tisková zpráva (Tisková zpráva), 82%
Odkaz na originál
 Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou&hell /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normální tabulka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:“Arial“,sans-serif; mso-ansi-language:EN; mso-fareast-language:EN-GB;} Celých 163 dní jsme v České republice pracovali a podnikali na pokrytí letošních veřejných výdajů.
6. Ředitel institutu: Den daňové svobody se po pandemii pomalu posouvá na dřív
13.06.2023  investicniweb.cz , 82%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody se po pandemii covidu-19 vrací k začátku roku, ale postup je pomalý. V úterý to na tiskové konferenci řekl ředitel Liberálního institutu Martin Pánek. Připomněl, že před pandemií byl den daňové svobody v květnu, zatímco letos připadá na 13. června. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého míří veškerá mzda na konto občana.
7. Dnes přestáváme vydělávat na stát. Den daňové svobody je o čtyři dny dříve než loni
13.06.2023  finance.cz , 82%
Odkaz na originál
 Podle výpočtu Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu, ode dneška půjdou na konto občanů. Češi na stát pracovali 163 dnů, o čtyři dny kratší dobu než loni. Ve srovnání se zeměmi Organizace pro hospodářkou spolupráci a rozvoj (OECD) je v Česku den daňové svobody později, průměr organizace byl 6. června. Proti předchozím čtyřem letům se den daňové svobody posunul blíž k začátku roku, za posledních 20 let je ale letos doba, po kterou lidé musí pracovat na stát, mírně nadprůměrná.
8. Polední vysílání 12:00
13.06.2023  ČRo – Brno – Polední vysílání 12:00, 82%
Odkaz na nahrávku
Je den daňové svobody, znamená to, že lidé ode dneška vydělávají na sebe a ne na fungování státu. Dnes čekejte skoro jasno až polojasno, teploty do 22 stupňů. Dobré poledne. Jsou tu zprávy s Karolínou Antlovou,. některým nemocnicím na jihu Moravy se tenčí zásoby krve, například Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně aktuálně potřebuje dárce s krevními skupinami 0-0 plus a a plus, podobně je na tom i Fakultní nemocnice Brno, které krevní skupiny chybí hodonínské nemocnici, popisuje ředitel Jiří Koliba.
9. Odpolední vysílání 14:00
13.06.2023  ČRo – Brno – Odpolední vysílání 14:00, 82%
Odkaz na nahrávku
Podle propočtů Liberálního institutu, to znamená, že lidé v Česku dodneška vydělávali na provoz státu. Od zítřka půjdou peníze na konto občanů. Letos je den daňové svobody, o čtyři dny dříve než loni. Proč? Vysvětlil Českému rozhlasu ředitel Liberálního institutu Martin Pánek. Důvodem je, že jednak stát zmenšil svoje výdaje vzhledem k tomu, kolik my jsme toho vydělali během roku, nebo ho děláme, a dalším důvodem je prostě růst ekonomiky.
10. Nastal Den daňové svobody
13.06.2023  tnbiz.cz , 81%
Odkaz na originál
 Den daňového svobody připadl podle Liberálního institutu na úterý. V letošním roce jsme na stát vydělávali 163 dnů, což je o čtyři dny méně než v loňském roce. Oproti době před pandemií koronaviru je to však o 15 dnů více. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘ velkých vládních výdajů a velkých schodků veřejných rozpočtů. Vláda fiskální situaci zdědila a vina tedy neleží zcela na ní.
11. Nastal Den daňové svobody
13.06.2023  tn.cz , 81%
Odkaz na originál
 Den daňového svobody připadl podle Liberálního institutu na úterý. V letošním roce jsme na stát vydělávali 163 dnů, což je o čtyři dny méně než v loňském roce. Oproti době před pandemií koronaviru je to však o 15 dnů více. „Ve dvou letech koronavirové pandemie zažila Česká republika dva daňově nejméně svobodné roky a bohužel jsme se posunuli do ‚nového normálu‘ velkých vládních výdajů a velkých schodků veřejných rozpočtů. Vláda fiskální situaci zdědila a vina tedy neleží zcela na ní.
12. Včera přišel den daňové svobody
14.06.2023  Právo , 81%
Odkaz na originál
 Na včerejšek připadl den daňové svobody. Uvedl to ředitel Liberálního institutu Martin Pánek. Před pandemií byl tento den v květnu. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého míří veškerá mzda na konto občana. Do té doby připadá státu.
13. Dopolední vysílání 11:30
13.06.2023  ČRo – Brno – Dopolední vysílání 11:30, 81%
Odkaz na nahrávku
Je den daňové svobody, znamená to, že lidé ode dneška vydělávají na sebe a ne na fungování státu. Dnes čekejte skoro jasno až polojasno, teploty do 22 stupňů. Dobré poledne. Jsou tu zprávy s Karolínou Antlovou,. některým nemocnicím na jihu Moravy se tenčí zásoby krve, například Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně aktuálně potřebuje dárce s krevními skupinami 0-0 plus a a plus, podobně je na tom i Fakultní nemocnice Brno, které krevní skupiny chybí hodonínské nemocnici, popisuje ředitel Jiří Koliba.
14. FOTO
14.06.2023  E15 , 81%
Odkaz na originál
 Přáli bychom si, aby se den daňové svobody posunul někam do února, kde byl za první republiky. Martin Pánek ředitel Liberálního institutu Řekl to kde dni daňové svobody, který podle jeho institutu připadl na včerejšek. Označuje se tak pomyslný okamžik, od kterého míří veškerá mzda na konto občana, nikoli státu. foto Liberální institut
15. Dnes přestáváme vydělávat na stát. Den daňové svobody je o čtyři dny dříve než loni
13.06.2023  patria.cz – ČTK, 72%
Odkaz na originál
 Podle výpočtu Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu, ode dneška půjdou na konto občanů. Češi na stát pracovali 163 dnů, o čtyři dny kratší dobu než loni. Ve srovnání se zeměmi Organizace pro hospodářkou spolupráci a rozvoj (OECD) je v Česku den daňové svobody později, průměr organizace byl 6. června. Proti předchozím čtyřem letům se den daňové svobody posunul blíž k začátku roku, za posledních 20 let je ale letos doba, po kterou lidé musí pracovat na stát, mírně nadprůměrná.
16. Dnes je den daňové svobody, o čtyři dny dřív než loni
13.06.2023  echo24.cz – Echo24, čtk, 72%
Odkaz na originál
 Dnes podle výpočtu Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu, ode dneška půjdou na konto občanů. Češi na stát pracovali 163 dnů, o čtyři dny kratší dobu než loni. Ve srovnání se zeměmi Organizace pro hospodářkou spolupráci a rozvoj (OECD) je v Česku den daňové svobody později, průměr organizace byl 6. června. Proti předchozím čtyřem letům se den daňové svobody posunul blíž k začátku roku, za posledních 20 let je ale letos doba, po kterou lidé musí pracovat na stát, mírně nadprůměrná.
17. Dnes je den daňové svobody, o čtyři dny dřív než loni
13.06.2023  moneymag.cz , 72%
Odkaz na originál
 Dnes podle výpočtu Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu, ode dneška půjdou na konto občanů. Češi na stát pracovali 163 dnů, o čtyři dny kratší dobu než loni. Ve srovnání se zeměmi Organizace pro hospodářkou spolupráci a rozvoj (OECD) je v Česku den daňové svobody později, průměr organizace byl 6. června. Proti předchozím čtyřem letům se den daňové svobody posunul blíž k začátku roku, za posledních 20 let je ale letos doba, po kterou lidé musí pracovat na stát, mírně nadprůměrná.
18. Dnes je den daňové svobody, o čtyři dny dříve než loni
13.06.2023  svethospodarstvi.cz – čtk, 72%
Odkaz na originál
 Ilustrační foto: Steve Buissinne, Pixabay Dnes podle výpočtu Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu, ode dneška půjdou na konto občanů. Češi na stát pracovali 163 dny, o 4 dny kratší dobu než loni. Ve srovnání se zeměmi Organizace pro hospodářkou spolupráci a rozvoj (OECD) je v Česku den daňové svobody později, průměr organizace byl 6.
19. Jak moc nás stát odírá? Den daňové svobody ukazuje, že brzy bude hůř
13.06.2023  finmag.cz – Pavel Jégl, 71%
Odkaz na originál
 Nastává den daňové svobody, začínáme vydělávat sami na sebe – a to dřív než loni. Důvod bouchat šampaňské ale nemáme. Stát totiž s daněmi brzy přitlačí. Věříte snad státu, že peníze, které vám bere vdaních, utrácí rozumně? Mělo by vás to zajímat, protože vybírá pořádné sumy. Názorně to dokládá den daňové svobody, který poskytuje obrázek o tom, kolik stát ukrojí z výdělků. Den daňové svobody ukazuje, do jaké míry může jedinec svobodně rozhodovat o tom, jak naloží svydělanými penězi.
20. Dopolední vysílání
13.06.2023  ČT 24 – Dopolední vysílání 11:30, 71%
Odkaz na nahrávku
 MLUVČÍ 6, Právě na dnešek připadá letos den daňové svobody. Až doteď tedy lidé vydělávali peníze, které ročně odevzdají na daních státu. Češi tak na stát pracovali podle výpočtu Liberálního institutu 163 dnů, tedy o čtyři dny méně než loni. Den daňové svobody se tedy sice pomalu posunuje směrem k začátku roku, v posledních 20 letech ale doba, kterou lidé pracují na stát, v porovnání s okolními zeměmi mírně nadprůměrná.
21. Den daňové svobody
13.06.2023  ČT 24 – Zprávy ve 12, 70%
Odkaz na nahrávku
 Mariana NOVOTNÁ, moderátorka V Česku podle výpočtu Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Zatímco dodneška všechny letošní příjmy lidí teoreticky připadaly státu, po zbytek roku půjdou na konto občanů. Den daňové svobody letos nastal po 163 dnech, což je o čtyři méně než před rokem. Stále ale v Česku nastává později oproti průměru v rámci zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci.
22. Den daňové svobody
13.06.2023  Prima – Hlavní zprávy, 69%
Odkaz na nahrávku
 Karel VOŘÍŠEK, moderátor Den daňové svobody. Tak ten je v Česku právě dnes. A co to znamená? Začínáme vydělávat sami na sebe. Doteď jsme pracovali pouze pro stát. Na veřejné výdaje jsme letos od začátku roku pracovali 163 dnů a odvedli státu 45 % svých celoročních příjmů. Vyplývá to z dat Liberálního institutu. Ovšem společnost Deloitte využívá jinou metodiku pro výpočet a podle ní vychází den daňové svobody až na 17.
23. Dnes je den daňové svobody
13.06.2023  kverulant.org – Archivováno Národní, 68%
Odkaz na originál
 Den daňové svobody připadl letos na 13. června. Češi tak na stát pracovali 163 dní. Den daňové svobody představuje pomyslnou hranici, jež rozděluje kalendářní rok do dvou období. Na část, kdy pracujeme jen na pokrytí výdajů státních a veřejných institucí a na část ve které konečně vyděláváme jen pro sebe. Kverulant.org se již od svého založení v roce 2009 snaží zkrátit dobu práce na stát. Hlídá, aby se na úkor daňových poplatníků nekradlo a neplýtvalo.
24. Ranní vysílání
13.06.2023  ČT 24 – Ranní vysílání 09:00, 68%
Odkaz na nahrávku
 Ondřej TOPINKA, moderátor V Česku podle výpočtu Liberálního institutu nastává den daňové svobody, zatímco dodneška všechny letošní příjmy lidí teoreticky připadaly státu, po zbytek roku půjdou na konto občanů. Den daňové svobody letos nastal po 160 třech dnech. To je o čtyři méně než před rokem. Stále však v Česku nastává o týden později oproti průměru v rámci zemí organizace pro hospodářskou spolupráci.
25. Večerní Radiožurnál
13.06.2023  Radiožurnál – Večerní Radiožurnál 21:00, 67%
Odkaz na nahrávku
Dnes je den daňové svobody, to znamená den, odkdy už Češi nepracují pro stát, ale sami na sebe. Ve srovnání s loňským rokem je to o čtyři dny dřív. Vypočítal to liberální institut. Barbora KLADIVOVÁ, redaktorka Pro stát. Češi letos pracovali celých 163 dní. Počínaje dneškem tak lidé mají splněnou daňovou povinnost vůči státu. V mezinárodním srovnání zemí OECD je Česká republika zhruba uprostřed. Jako první letos oslavili den daňové svobody v Irsku, a to 19.
26. Dobré ráno
13.06.2023  ČT 2 – Dobré ráno 07:00, 67%
Odkaz na nahrávku
Podle výpočtu Liberálního institutu nastává v Česku den daňové svobody, zatímco dodneška všechny letošní příjmy lidí teoreticky připadaly státu, státu, po zbytek roku půjdou na konto občanů. Den daňové svobody letos nastal po 160 třech dnech. To je o čtyři méně než před rokem, stále však v Česku nastává o týden později oproti průměru v rámci zemí organizace pro hospodářskou spolupráci. Je to přesně 10 let od policejního zásahu na úřadu vlády.
27. Ráno na Rádiu Z
13.06.2023  Rádio ZET – Ráno na Rádiu Z 7:00, 67%
Odkaz na nahrávku
MLUVČÍ 1, Dnes podle výpočtu Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu. Ode dneška půjdou na konto občanů. Češi. Na stát pracovali 163 dnů, o čtyři dny kratší dobu nežloni. Ve srovnání se zeměmi organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD je v Česku den daňové svobody, později, průměr organizace byl 6.
28. Ráno na Rádiu Z
13.06.2023  Rádio ZET – Ráno na Rádiu Z 9:00, 67%
Odkaz na nahrávku
Dnes podle výpočtů Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu. Ode dneška půjdou na konto občanům. Češi. Na stát pracovali 163 dny, o čtyři kratší dobu než loni. Ve srovnání se zeměmi organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD je v Česku den daňové svobody, ale později průměr organizace byl 6. června. Sněmovnu dnes navštíví prezident Petr Pavel, promluví před poslanci, kteří se odpoledne sejdou na pokračování řádné schůze dolní komory, na ní by se mohli zabývat ve druhém čtení vládní novelu zákoníku práce.
29. Zprávy
13.06.2023  ČT 24 – Zprávy 08:00, 67%
Odkaz na nahrávku
Podle výpočtu Liberálního institutu nastává v Česku den daňové svobody. Zatímco dodneška všechny letošní příjmy lidí teoreticky připadaly státu po zbytek roku půjdou na konto občanů. Den daňové svobody letos nastal po 160 třech dnech, to je o čtyři méně než před rokem. Stále však v Česku nastává o týden později oproti průměru v rámci zemí organizace pro hospodářskou spolupráci.Další jednání.
30. Podvečerní vysílání 17:30
12.06.2023  ČRo – Brno – Podvečerní vysílání 17:30, 66%
Odkaz na nahrávku
na zítřek připadá podle výpočtů Liberálního institutu tzv. Den daňové svobody. Na náměstí Svobody v Brně se při té příležitosti od 14 hodin uskuteční happening připomínající kolik dnů strávíme prací pro stát. Dopravní podnik města Brna v úterý z veřejnosti představí, jak využije evropské dotace, aktuálně má přislíbenou miliardu korun. V lomu u velké klajdovky v Brně zítra začíná veletrh těžební techniky, techniky pro úpravu vytěženého materiálu a pro stavebnictví.
31. Odpolední vysílání 13:30
13.06.2023  ČRo – Brno – Odpolední vysílání 13:30, 65%
Odkaz na nahrávku
Podle propočtů Liberálního institutu, to znamená, že lidé v Česku dodneška vydělávali na provoz státu. Od zítřka půjdou peníze na konto občanů. Letos je den daňové svobody, o čtyři dny dříve než loni. Proč, vysvětlil Českému rozhlasu ředitel Liberálního institutu,
32. Ranní vysílání 06:30
13.06.2023  ČRo – Brno – Ranní vysílání 06:30, 65%
Odkaz na nahrávku
Dnes je den daňové svobody, datum, odkdy už Češi letos nepracují pro stát, ale sami na sebe, vypočítal liberální institut. Ve srovnání s loňským rokem je to o čtyři dny dřív. Policie včera znovu vyzvala svědky sobotní tragédie v Brně Bystrci, aby se jí přihlásili. Sedmatřicetiletý cizinec tam poblíž tramvajové zastávky pobodal dva lidi, jeden z nich později v nemocnici zemřel. Přes 50 % českých domácností si pěstuje vlastní ovoce nebo zeleninu.
33. Polední Radiožurnál
13.06.2023  Radiožurnál – Polední Radiožurnál 12:30, 64%
Odkaz na nahrávku
Martin KŘÍŽEK, moderátor Dnes je den daňové svobody, to znamená, že ode dneška Češi nepracují na odvody pro stát, ale sami pro sebe. Vypočítal to liberální institut. Lidé v Česku letos pomyslně pracovali pro stát 163 dní, o čtyři dny méně než loni. V mezinárodním srovnání zemí OECD je Česko přibližně uprostřed. Francie. Zintenzivnilanila dodávky munice a zbraní na Ukrajinu. Prezident Emmanuel Macron to řekl v Paříži při setkání s německým kancléřem a prezidentem Polska Macron zároveň potvrdil, že Ukrajina před pár dny zahájila dlouho očekávanou protiofenzívu.
34. Ranní Radiožurnál
13.06.2023  Radiožurnál – Ranní Radiožurnál 06:00, 64%
Odkaz na nahrávku
Tereza TOMÁŠKOVÁ, moderátorka Dnes je den daňové svobody, to znamená, že ode dneška Češi nepracují na odvody pro stát, ale sami pro sebe. Vypočítal to liberální institut. Lidé v Česku letos pomyslně pracovali pro stát 163 dní, to je o čtyři dny méně než loni. V mezinárodním srovnání zemí OECD je Česko přibližně uprostřed. V Česku je tchajwanský ministr zahraničí Jeseph w. V plánu má setkání s předsedou senátu Milošem Vystrčilem z ODS.
35. Dopolední vysílání
13.06.2023  ČT 24 – Dopolední vysílání 10:00, 64%
Odkaz na nahrávku
Česku podle výpočtu Liberálního institutu nastává denní daňové svobody, zatímco dodneška všechny letošní příjmy lidí teoreticky připadaly státu, po zbytek roku půjdou na konto občanů. Den daňové svobody letos nastal po 160 třech dnech. To je o čtyři méně než před rokem. Stále ale v Česku nastává později proti průměru zemí organizace pro hospodářskou spolupráci.Děčínské zoologické zahradě uteklo z výběhu sedm opic, tři z nich se dostali mimo areál.
36. Ranní Radiožurnál
13.06.2023  Radiožurnál – Ranní Radiožurnál 08:05, 64%
Odkaz na nahrávku
Dnes je den daňové svobody, to znamená, že ode dneška Češi nepracují na odvody pro stát, ale sami pro sebe. Vypočítal to liberální institut. Lidé v Česku letos pomyslně pracovali pro stát 163 dní, to je o čtyři dny méně než loni. V mezinárodním srovnání zemí OECD je Česko. Přibližně uprostřed. MLUVČÍ 1, To byly nath bative za jedna z novinek Radiožurnálu. Pro letošní léto ale teď nabízíme zcela unikátní příběh a svědectví rodiny ze Šumavy, které za druhé světové války nacisté odebrali na převýchovu všech pět dětí, jmenují se Kollerovi.
37. Zprávy v 10:00
12.06.2023  Country rádio – Zprávy v 10:00, 46%
Odkaz na nahrávku
Letos budeme pracovat na odvody daní 168 dní, den daňové svobody tak připadá, připadne na 17. června. Bude o dva dny dřív než v loňském roce. V evropském srovnání je Česko zhruba uprostřed na úrovni Španělska. Jako den daňové svobody se označujemyslný okamžik, od kterého míří veškerá mzda na konto občana, do té doby jeho příjem připadá státu. Turistika je v průzkumech dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších způsobů trávení volného času.
38. Dopolední vysílání 11:00
13.06.2023  ČRo – Brno – Dopolední vysílání 11:00, 40%
Odkaz na nahrávku
Vypočítal ho liberální institut. Lidé v Česku letos pomyslně pracovali pro stát 163 dní, o čtyři méně než loni. V mezinárodním srovnání zemí OECD je Česko zhruba uprostřed. Ve vápencovém lomu v městské části Brno Líšeň se ode dneška do čtvrtka koná veletrh těžební techniky, pořadatelé na něj svou také širokou veřejnost, a to denně od devíti do 17 hodin. Návštěvníci uvidí například těžební a recyklační stroje, třídičky nebo drtičky. Třináctého ročníku veletrhu expolesní lom se zúčastní okolo 60 vystavovatelů z Česka a ze zahraničí.
39. Dopolední vysílání 10:30
13.06.2023  ČRo – Brno – Dopolední vysílání 10:30, 40%
Odkaz na nahrávku
Vypočítal ho liberální institut. Lidé v Česku letos pomyslně pracovali pro stát 163 dní, o čtyři méně než loni. V mezinárodním srovnání zemí OECD je Česko zhruba uprostřed. Ve vápencovém lomu v městské části Brno Líšeň se ode dneška do čtvrtka koná veletrh těžební techniky. Pořadatelé na něj zvolí také širokou veřejnost, a to denně od devíti do 17 hodin. Návštěvníci uvidí například těžební a recyklační stroje, třídičky nebo drtičky. Třináctého ročníku veletrhu Expo lesní lom se zúčastní okolo 60 vystavovatelů z Česka a ze zahraničí.
40. Neúspěšný kandidát na prezidenta Diviš chce do Evropského parlamentu
13.06.2023  novinky.cz – Jan Menšík, 40%
Odkaz na originál
Mám velkou radost, že symbolicky v Den daňové svobody tu máme takto nadějnou informaci pro všechny, kterým v České republice na svobodě záleží. Vážím si toho, že Karel Diviš přistoupil na to, že v evropských volbách budeme společně hájit české občany a české národní zájmy,“ uvedl Vondráček, který podle svých slov Diviše považuje za „úspěšného prezidentského kandidáta“. Diviš získal v prvním kole prezidentských voleb zhruba 75 tisíc hlasů, což odpovídá 1,35 procenta.
41. Dnes je den daňové svobody, o čtyři dny dříve než loni
13.06.2023  enviweb.cz , 40%
Odkaz na originál
Do včerejška teoreticky veškeré letošní příjmy lidí připadaly státu, ode dneška půjdou na konto občanů. Češi na stát pracovali o 4 dny méně než loni. Celý článek: https://svethospodarstvi.cz/ekonomika/dnes-je-den-danove-svobody-o-ctyri-dny-drive-nez-loni/ URL| https://www.enviweb.cz/rss/316270
1. Od 13. června vyděláváme sami na sebe
14.06.2023  prahain.cz – Tisková zpráva ,A.Houbová, 83%
Odkaz na originál
 Oslava Dne daňové svobody poukazuje na den, od kterého máme splněnou daňovou povinnost vůči státu. Den daňové svobody (DDS) pomyslně rozděluje rok na dvě části. Prvních 163 dní roku patřilo takzvané daňové nesvobodě, kdy daňoví poplatníci pomyslně vydělávají na pokrytí výdajů vlády, vládních a veřejných institucí. Daňová svoboda, kdy je potřebný obnos dosažen a peníze tak konečně jdou za jednotlivci, pak začíná právě Dnem daňové svobody.
2. Lidem rozdávali rohlíky. Ale jen půlku! Zbytek snědl stát
14.06.2023  parlamentnilisty.cz – Karel Výborný, 49%
Odkaz na originál
 den daňové svobody. Ten představuje pomyslnou hranici, která rozděluje kalendářní rok na dvě období. V prvním období vydělávají daňoví poplatníci na pokrytí výdajů státu, v tom druhém na své vlastní potřeby. Letošní den daňové svobody přitom připadl na 13. června. „Den daňové svobody je mimořádně pozdě. V roce 1929 byl den daňové svobody 19.
3. ??Co je NOSTR? / HOST: Dominik Šimoník
13.06.2023  Bitcoinovej kanál – podcast – Bitcoinovej kanál – podcast, 43%
Odkaz na nahrávku
A krásný den daňové svobody, všem. Super, díky, díky. Dominika. To tak rozhodilo, že si málem shodil mikrofon. No, já jsem si na něj, ale je to jeden z nejvíc. To je nejaktivnější účet na, na Noro. Nepřítel. Stál tam nejvíc, spoustu OK. Ještě, ještě možná, než se pustíme do těch dotazů, tak já ještě nám řekni, co máme udělat proto, pokud bysme platebster, respektive nostr, respektive obojí chtěli vyzkoušet, jo, určitě. Běžte na webovky plapster.
Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.