fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

DeníkN.cz: Sdílení skončilo. Majitelé prázdných bytů přišli o statisíce korun, místní se ale konečně vyspali

0

Ještě nikdy se ale „nevypnul“ celý mezinárodní pohyb lidí, ať už turistický, nebo byznysový. „Disrupce letošních rozměrů je srovnatelná s živelními pohromami, jako bylo zemětřesení v Indickém oceánu v roce 2004, nebo s válečnými konflikty,“ myslí si ředitel Liberálního institutu Martin Pánek. I války nebo přírodní katastrofy se ale v posledních desetiletích vždy týkaly jen nějakého území. Nic, co by se podobalo současné situaci, jsme podle něj v moderní, globalizované době nezažili.

[…]

V tom se krátkodobé pronájmy liší od další oblasti sdílené ekonomiky, spolujízdy. Například řidiči Uberu mohli v Praze dál jezdit i během největší vlny restrikcí – a rozvážet jídlo. Tedy nabízet službu, o kterou v době karantén, práce z domova, zavření restaurací a obav z nákazy koronavirem enormně vzrostl zájem. Rozvážka jídla patří podle Pánka dokonce mezi několik málo odvětví, kterým pandemie vyloženě prospěje.

celý článek…

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.