fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

iDnes: Zákony platí i pro Prahu. Zrušte cenový strop alternativních taxi!

0

Stát sice loni zákonem liberalizoval oblast taxislužeb, města ale dál zbytečně a asi i protiprávně stanovují cenové stropy také alternativním službám, kde přitom zákazník zná cenu dříve, než nasedne do vozu.

Parlament schválil novelu zákona o taxislužbě, ve které posunul Česko o krok blíže právnímu státu. Zlegalizoval totiž existující stav, kdy po Praze, Brně a dalších městech jezdí řidiči využívající aplikaci Uberu a Boltu a nabízejí zákazníkům, že je odvezou na určené místo. V jistých ohledech to vypadá jako klasická taxislužba, v jiných ohledech se však jedná o revoluci na tomto trhu. Zejména proto, že tyto vozy nejsou vybaveny taxametrem a cena se počítá pomocí smart aplikace v telefonu řidiče.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/taxisluzba-taxikar-bolt-uber-cena-poptavka-cenovy-strop.A210809_172753_domaci_lisv

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.