fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Index ekonomické svobody: zmínky v médiích (7)

0
  • 25. 9. 2018, ČRo Plus: Den v 60 minutách Česko je třicátou ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 162 sledovaných států světa. Loni se umístilo na 37. místě. Vyplývá to z žebříku Index ekonomické svobody kanadského institutu Fraser. O výsledcích dnes informoval Liberální institut, který se podílel na přípravě studie. Hospodářsky nejsvobodnější zemí světa je podle žebříčku opět Hongkong. Naopak nejméně ekonomicky svobodná je Venezuela. Uvedené údaje pokrývají rok 2016. Naším dalším hostem je předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky Karel Havlíček. Dobrý večer.
  • 25. 9. 2018, iHned.cz: Česko má 30. nejsvobodnější ekonomiku. V oblasti vlastnictví a zahraničního obchodu je na špičce Česko je 30. ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 162 sledovaných států světa. Loni se umístilo na 37. místě. Vyplývá to z žebříčku „Economic Freedom of the World Index“ (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser, který byl zveřejněn v úterý. O výsledcích informoval Liberální institut, který se podílel na přípravě studie. Nejsvobodnější zemí světa je podle žebříčku tradičně Hongkong, naopak nejméně svobodná je Venezuela. celý článek »
  • 25. 9. 2018: ČT24.cz: Česko vyskočilo v žebříčku ekonomické svobody na 30. pozici. Je na úrovni Španělska Česká republika je 30. ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 162 sledovaných států světa. Loni se umístila na 37. místě. Vyplývá to ze zveřejněného žebříčku „Economic Freedom of the World Index“ (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser. O výsledcích v úterý informoval Liberální institut, který se podílel na přípravě studie. celý článek »
  • 25. 9. 2018, Denik.cz: Česko je třicátou nejsvobodnější ekonomikou světa. Posunulo se o sedm míst Česká republika se umístila na 30. místě ze 162 zemí a teritorií v indexu ekonomické svobody (Economic Freedom of the World Index) kanadského institutu Fraser. Loni se Česká republika umístila na 37. místě. Na prvním místě se opět umístil Hong Kong a poslední je Venezuela. Informoval o tom Liberální institut, který se na přípravě výroční zprávy podílel. celý článek »
  • 25. 9. 2018, Lidovky.cz: Česko si polepšilo. Podle Fraseru se letos se stalo 30. nejsvobodnější ekonomikou světa Česká republika je 30. ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 162 sledovaných států světa. Loni se umístila na 37. místě. Vyplývá to z úterního zveřejněného žebříčku „Economic Freedom of the World Index“ (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser. O výsledcích v úterý informoval Liberální institut, který se podílel na přípravě studie. Nejsvobodnější zemí světa je podle žebříčku tradičně Hongkong, naopak nejméně svobodná je Venezuela. celý článek »
  • 25. 9. 2018, Týden.cz: Nejsvobodnější zemí světa je Hongkong. Jak se umístilo Česko? Česká republika je 30. ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 162 sledovaných států světa. Loni se umístila na 37. místě. Vyplývá to ze zveřejněného žebříčku „Economic Freedom of the World Index“ (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser. O výsledcích informoval Liberální institut, který se podílel na přípravě studie. Nejsvobodnější zemí světa je podle žebříčku tradičně Hongkong, naopak nejméně svobodná je Venezuela. celý článek »
  • 25. 9. 2018, Echo24.cz: ČR si polepšila. Je 30. nejsvobodnější ze 162 ekonomik světa Česká republika je 30. ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 162 sledovaných států světa. Loni se umístila na 37. místě. Vyplývá to z žebříčku „Economic Freedom of the World Index“ (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser. O výsledcích informoval Liberální institut, který se podílel na přípravě studie. Nejsvobodnější zemí světa je podle žebříčku tradičně Hongkong, naopak nejméně svobodná je Venezuela. Dnes zveřejněné údaje vycházejí z dat roku 2016, takže nelze podle ekonomů vyloučit, že si za rok 2017 kvůli krokům vlády opět pohorší. celý článek »
Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.