fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Jiří Chýla: O tom, jak prezident Schwarz podpořil úmysl ministra financí pustit české vědě žilou

0

Podle prezidenta Anglo-Americké univerzity (AAU) v Praze Jiřího Schwarze Exodus odborníků nehrozí. Omezení vládní podpory vědě a výzkumu povede jen k zeštíhlení nekonkurenčních pracovišť. K tomuto pozoruhodnému závěru došel s použitím tzv. induktivní logiky na základě zprávy NKÚ o výsledcích kontroly poskytování institucionální podpory na rozvoj výzkumných organizací Ministerstvem průmyslu a obchodu v letech 2018-2022, kterou ovšem pan prezident zjevně nepochopil.

O Jiřím Schwarzovi a pouštění žilou
Jiří Schwarz byl prvním prezidentem Liberálního institutu, myšlenkového tanku založeného v únoru 1990, jehož ředitelem byl až do roku 2013 Miroslav Ševčík. V letech 2003-2010 byl děkanem Národohospodářské fakulty VŠE a tedy přímým předchůdcem dnes tak mediálně populárního Miroslava Ševčíka v této funkci. Za Nečasovy vlády byl členem NERV.

celý článek…

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.