fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Nejliberálnější byl podle hodnocení Laudát z TOP 09, naopak dopadla ČSSD (iDNES.cz)

0

Nejliberálnějším poslancem končícího volebního období byl František Laudát z opoziční TOP 09, nejméně liberální byli naopak Zdeněk Syblík z ČSSD a jeho stranický kolega František Adámek, tvrdí Liberální institut. Vyhodnotil celkem 31 hlasování, která podle autorů hodnocení ukazují, jak poslanci hájí občany před vládou.

„Vadilo nám, že se sleduje, jak moc poslanci chodí do práce, ale ne už tak, jak vlastně hlasují,“ uvedl ve středu Dominik Stroukal, ředitel Liberálního institutu, což je nestátní nezisková organizace, think-tank, jejímž cílem je rozvíjet ideje klasického liberalismu. Skóre poslanců, jak ho lidé z institutu vyhodnotili, vychází z metodiky americké organizace FreedomWorks.

Mezi prvními deseti figurují poslanci z TOP 09 a ODS, na konci žebříčku poslanci z ČSSD a také dva lidovci, ministr kultury Daniel Herman a šéf poslaneckého klubu Jiří Mihola . Oba ale reprezentují stranu, která je konzervativní, nikoli liberální. ( Žebříček Liberálního institutu najdete zde. ) Hodnotili postoj ke kouření či k umělému oplodnění

„Do celkového pořadí jsme nakonec zahrnuli ty poslance, kteří se zúčastnili alespoň pěti hlasování, která jsme sledovali,“ řekl vedoucí projektu a ředitel výzkumu v Liberálním institutu Martin Pánek. Hodnocení tak vychází třeba z hlasování o EET, kontrolním hlášení, zákazu kouření v restauracích, zákazu kožešinových farem, o registru smluv či umělém oplodnění pro ženy. ( seznam hlasování, která se započítávala )

Celý článek na https://zpravy.idnes.cz/hodnoceni-poslancu-liberalnim-institutem-fi6-/domaci.aspx?c=A170920_095649_domaci_kop

 

Sdílej

O Autorovi

mm

Liberální institut je nejstarší český liberální think-tank. Naším cílem je propagace myšlenek svobody jednotlivce, volného trhu, minimální vlády a míru.

Comments are closed.