fbpx
Svoboda jednotlivce, volný trh, malý stát a mír
Liberální institut
Liberální institut

Novinky.cz: Republikáni se musí Trumpa bezpodmínečně zbavit, zní z české pravice

0

Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu

Koalice politických stran (tedy různé demografické skupiny, jež strana reprezentuje) se mění poměrně rychle, takže i když to ze současných výsledků republikánů vypadá, že jsou odepsaní na několik let, nemusí to být vůbec být pravda. I po Nixonově ostudné rezignaci se strana dala do kupy velmi rychle – a prohrála pouze hned ty nejbližší prezidentské volby. V té době by asi málokdo věřil tomu, že trest bude tak krátkodobý.

Byl bych rád, kdyby se republikáni vrátili k tomu, že obhajují ústavní práva, federalismus, nízké daně a rozpočtovou odpovědnost. V současné chvíli však jde o stranu pouze bílého resentimentu a stranu, která ani neuznává demokracii.

Nedomnívám se, že by to bylo tak jednoduché a po odchodu Donalda Trumpa se strana jako mávnutím kouzelného proutku změní. Donald Trump a trumpismus (ať už v podobě jeho dětí, nebo jiných trumpistů) bude po mém soudu mít nad republikánskou stranou nebo aspoň značnou částí v nejbližších letech pořád velkou moc. Rád bych se pletl.

celý článek…

Sdílej

O Autorovi

mm

Martin Pánek je ředitelem Liberálního institutu a bývalým šéfredaktorem Laissez Faire. V minulosti pracoval jako poradce v Evropském parlamentu a je autorem knih Kompletní slepice a Částečná kráva.

Comments are closed.